Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 13:36

autor: Makek

Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach

Posiadacze konsol obecnej generacji już niedługo będą mogli zagrać w Mount & Blade: Warband. Produkcja studia TaleWorlds Entertainment zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One 16 września i oprócz trybu dla pojedynczego gracza zaoferuje multiplayer dla maksymalnie 32 graczy.

Od premiery Mount & Blade: Warband na PC minęło już ponad 6 lat, a gra wciąż cieszy się sporą popularnością, każdego dnia przyciągając do siebie tysiące graczy. Produkcja deweloperów z tureckiego studia TaleWords Entertainment już niedługo będzie miała okazję zawojować także konsole obecnej generacji, bowiem 16 września Mount & Blade: Warband zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Mount & Blade: Warband pojawi się na Xboksie One i PlayStation 4 w połowie września. - Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach - wiadomość - 2016-08-14
Mount & Blade: Warband pojawi się na Xboksie One i PlayStation 4 w połowie września.

Polskim wydaniem Mount & Blade: Warband na konsolach zajmie się firma Techland, a cena zarówno na PS4, jak i XOne wyniesie 119,90 złotych. Twórcy zapowiedzieli, że edycja ta zaoferuje tryb wieloosobowy, w którym jednocześnie zagra maksymalnie 32 graczy (na PC multiplayer obsługuje 64 osoby). Możemy spodziewać się także odświeżonej oprawy graficznej w stosunku do pierwowzoru. Niestety, na konsolach nie ma co liczyć na jeden z największych atutów PC-towej wersji czyli wsparcia modyfikacji tworzonych przez społeczność. Mimo to, nawet nieco okrojony Mount & Blade: Warband to bardzo dobra produkcja, a wydanie jej na konsolach obecnej generacji z pewnością będzie dla wielu osób okazją do nadrobienia zaległości.

Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach - ilustracja #2

Mount & Blade: Warband to samodzielny dodatek do wydanego w 2005 roku Mount & Blade, udanie łączącego klasycznego RPG-a ze strategią. Produkcja została stworzona przez tureckie studio TaleWorlds oraz wydana przez Paradox Interactive. W grze wcielamy się w podróżnika, który w średniowiecznej krainie Calradia musi wypracować sobie reputację i szacunek, biorąc udział w potyczkach oraz rozwijając podległą nam drużynę najemników. Mount & Blade: Warband w wersji na PC zaskarbiło sobie sympatię tysięcy osób, głównie z powodu obsługi modów tworzonych przez graczy, dzięki którym możemy tworzyć własne scenariusze, jednostki czy bronie.