Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 13:36

autor: Makek

Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach

Posiadacze konsol obecnej generacji już niedługo będą mogli zagrać w Mount & Blade: Warband. Produkcja studia TaleWorlds Entertainment zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One 16 września i oprócz trybu dla pojedynczego gracza zaoferuje multiplayer dla maksymalnie 32 graczy.

Od premiery Mount & Blade: Warband na PC minęło już ponad 6 lat, a gra wciąż cieszy się sporą popularnością, każdego dnia przyciągając do siebie tysiące graczy. Produkcja deweloperów z tureckiego studia TaleWords Entertainment już niedługo będzie miała okazję zawojować także konsole obecnej generacji, bowiem 16 września Mount & Blade: Warband zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Mount & Blade: Warband pojawi się na Xboksie One i PlayStation 4 w połowie września. - Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach - wiadomość - 2016-08-14
Mount & Blade: Warband pojawi się na Xboksie One i PlayStation 4 w połowie września.

Polskim wydaniem Mount & Blade: Warband na konsolach zajmie się firma Techland, a cena zarówno na PS4, jak i XOne wyniesie 119,90 złotych. Twórcy zapowiedzieli, że edycja ta zaoferuje tryb wieloosobowy, w którym jednocześnie zagra maksymalnie 32 graczy (na PC multiplayer obsługuje 64 osoby). Możemy spodziewać się także odświeżonej oprawy graficznej w stosunku do pierwowzoru. Niestety, na konsolach nie ma co liczyć na jeden z największych atutów PC-towej wersji czyli wsparcia modyfikacji tworzonych przez społeczność. Mimo to, nawet nieco okrojony Mount & Blade: Warband to bardzo dobra produkcja, a wydanie jej na konsolach obecnej generacji z pewnością będzie dla wielu osób okazją do nadrobienia zaległości.

Mount & Blade: Warband zadebiutuje we wrześniu na konsolach - ilustracja #2

Mount & Blade: Warband to samodzielny dodatek do wydanego w 2005 roku Mount & Blade, udanie łączącego klasycznego RPG-a ze strategią. Produkcja została stworzona przez tureckie studio TaleWorlds oraz wydana przez Paradox Interactive. W grze wcielamy się w podróżnika, który w średniowiecznej krainie Calradia musi wypracować sobie reputację i szacunek, biorąc udział w potyczkach oraz rozwijając podległą nam drużynę najemników. Mount & Blade: Warband w wersji na PC zaskarbiło sobie sympatię tysięcy osób, głównie z powodu obsługi modów tworzonych przez graczy, dzięki którym możemy tworzyć własne scenariusze, jednostki czy bronie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach