Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 14:23

autor: Adrian Werner

Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War

Firma 1C Company i studio Digitalmindsoft zapowiedziały grę Assault Squad 2: Men of War Origins, czyli remake pierwszej części cyklu drugowojennych strategii. Produkcja wprowadzi ulepszenia do grafiki, interfejsu i mechanizmów rozgrywki.

Fani strategii osadzonych w czasach II wojny światowej mają ostatnio powody do zadowolenia. Kilka dni temu pisaliśmy o ujawnieniu projektu Sudden Strike 4, a teraz firma 1C Company zapowiedziała grę Assault Squad 2: Men of War Origins. Pod tym tytułem kryje się remake wydanego w 2009 roku pierwszego Men of War. Odświeżona wersja zmierza wyłącznie na pecety. Na premierę nie będziemy musieli długo czekać, gdyż nastąpi ona już 25 sierpnia tego roku.

ASSAULT SQUAD 2: MEN OF WAR ORIGINS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Digitalmindsoft
  • Wydawca: 1C Company
  • Gatunek: strategia
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 25 sierpnia 2016 r.

Nad projektem pracuje niemieckie studio Digitalmindsoft, które wspólnie z ukraińskim Best Way opracowało pierwowzór. Gra bazować będzie na najnowszej wersji silnika GEM, znanej z Men of War: Assault Squad 2. Dzięki temu dostaniemy wsparcie dla DirectX 11, z wielona nowoczesnymi efektami, w tym SSAO. Ulepszone zostaną także tekstury oraz modele, jak również systemy odpowiedzialne za balistykę oraz inne obliczenia fizyki.

Mocnej przeróbce ulegnie także interfejs użytkownika, wzbogacając się o wiele przydatnych opcji znanych z najnowszych odsłon marki, takich jak automatyczne uzupełnianie zapasów amunicji czy zyskiwanie przez jednostki doświadczenia. Autorzy obiecują również lepszą sztuczną inteligencję oraz zremasterowaną warstwę audio.

Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War - ilustracja #1

Poza tymi ulepszeniami gra zaoferuje całą zawartość pierwowzoru. Otrzymamy więc rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, w której pokierujemy wojskami sowieckimi, niemieckimi oraz siłami aliantów. Każda z tych grup otrzyma własny scenariusz, na który składać się będzie spory wybór misji. Podczas starć odwiedzimy nie tylko pola bitewne Europy, ale również rozegramy potyczki w północnej Afryce.

Poza kampanią dostępny będzie również tryb multiplayer. Tutaj nie wiemy jednak, czy w grze znajdzie się czwarta frakcja, czyli Japończycy, która została wprowadzona do pierwowzoru w jednej z darmowych aktualizacji. Wątpimy jednak, aby autorzy pominęli tę nację.

  1. Oficjalna strona cyklu
Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War - ilustracja #2
Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War - ilustracja #3
Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War - ilustracja #4
Assault Squad 2: Men of War Origins - zapowiedziano remake pierwszego Men of War - ilustracja #5

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assault Squad 2: Men of War Origins

Assault Squad 2: Men of War Origins