Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2016, 16:54

autor: Adrian Werner

Enderal: The Shards of Order - premiera anglojęzycznej wersji gigantycznego moda

Zadebiutowała anglojęzyczna wersja Enderal: The Shards of Order, czyli najbardziej ambitnego moda, jaki kiedykolwiek ukazał się do The Elder Scrolls V: Skryrim. Projekt jest w praktyce niczym odrębna gra, oferując nową krainę, kilkadziesiąt godzin zabawy i mocno zmodyfikowane mechanizmy rozgrywki.

Gracze biegli w języku niemieckim już od ponad miesiąca mogą się cieszyć projektem Enderal: The Shards of Order, czyli gigantyczną totalną konwersją The Elder Scrolls V: Skyrim. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery wersji anglojęzycznej.

Mod oferuje wiele typów lokacji, których nie uświadczymy w The Elder Scrolls V: Skyrim. - Enderal: The Shards of Order - premiera anglojęzycznej wersji gigantycznego moda - wiadomość - 2016-08-14
Mod oferuje wiele typów lokacji, których nie uświadczymy w The Elder Scrolls V: Skyrim.

Pliki potrzebne do instalacji „ważą” prawie 8 GB, co nie dziwi, gdyż jest to zdecydowanie największy mod, jaki kiedykolwiek opracowano z myślą o The Elder Scrolls V: Skyrim. Obecnie serwery ModDB przeżywają prawdziwe oblężenie, więc tempo zgrywania jest znacznie wolniejsze niż zazwyczaj.

  1. Enderal – pobierz moda z ModDB
  2. Enderal – pobierz plik torrent

Przez rozpoczęciem pobierania warto sprawdzić, czy Wasz pecet spełnia minimalne wymagania:

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Intel Core2Duo E7400 lub analogiczny
  2. Karta grafiki: GeForce 9800 GTX 1GB lub analogiczna
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Miejsce na dysku: 13 GB
  5. System operacyjny: Windows Vista/7/8/10
  6. Inne: Microsoft .NET Framework 4.5

Warto wspomnieć, że mod wymaga posiadania wyłącznie podstawowej wersji The Elder Scrolls V: Skyrim i nie potrzebuje któregokolwiek z dodatków.

Projekt opracowała grupa moderów zgromadzona w grupie SureAI. Jest to kontynuacja Nehrim: At Fate's Edge, które było największym modem do The Elder Scrolls IV: Oblivion, ale znajomość tej produkcji nie jest wymagana do cieszenia się kampanią w Enderal.

Pomimo faktu, że Enderal jest w pełni darmowym projektem, to rozmiarami i jakością wykonania przypomina raczej pełnowymiarowy projekt komercyjny. Akcja toczy się w zupełnie nowej krainie o dużej różnorodności lokacji, poczynając od lasów, poprzez góry, pustynie, dżungle, wrzosowiska aż po oczywiście także miasta. Przejście kampanii zajmuje od 30 do 100 godzin, zależnie od tego jak bardzo zaangażujemy się w wypełnianie misji pobocznych.

Autorzy nie ograniczyli się tylko do dodania przygód i lokacji. Mocno przerobili także mechanizmy rozgrywki. Gra posiada zmodyfikowany system umiejętności z nowymi klasami oraz znacznie trudniejszy system walki. Wprowadzono także elementy survivalowe i usunięto niektóre rozwiązania z pierwowzoru, takie jak np. respawnujący się wrogowie. Do tego Enderal kładzie znacznie większy nacisk na aspekt fabularny niż Skyrim.

  1. Enderal – oficjalna strona projektu

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej