Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2016, 10:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Inside na PC wykorzystuje Denuvo

Za kilka godzin odbędzie się premiera PC-towej wersji platformówki Inside. Tuż przed jej debiutem na Steamie dowiedzieliśmy się, że projekt korzysta z systemu Denuvo, będąc pierwszą niezależną grą chronioną przez te zabezpieczenia antypirackie.

Tuż przed debiutem PC-towej wersji znakomitego Inside dowiedzieliśmy się, że dzieło studia PlayDead jest pierwszą, stosunkowo niewielką i pozbawioną wsparcia dużego wydawcy niezależną produkcją wykorzystującą system Denuvo, czyli technologię zabezpieczającą właściwy DRM, która od dłuższego czasu wykazuje się niesamowitą skutecznością w walce z piractwem. Do tej pory rozwiązanie to stosowały większe firmy, jak Electronic Arts (np. Mirror's Edge Catalyst), Square Enix (Rise of the Tomb Raider) czy też Bethesda Softworks (Doom). Teraz do tego grona dołączyła niewielka ekipa z Danii. Co prawda wcześniej z Denuvo skorzystali chociażby twórcy Unravel, ale posiadali oni wsparcie EA, zaś w przypadku Adr1ft wydawcą jest 505 Games, więc pieniądze raczej nie były problemem. Niestety nie wiemy czy oznacza to, że firma Denuvo Software Solutions GmbH uruchomiła program umożliwiający stosowanie jej rozwiązań przez mniejsze firmy, czy też może duńskie studio po prostu było na nie stać (według plotek koszt licencji wynosi nawet 100 tysięcy dolarów), w końcu Limbo to jedna z najsłynniejszych gier niezależnych.

Inside skrywa w sobie technologię Denuvo. - Inside na PC wykorzystuje Denuvo - wiadomość - 2016-07-07
Inside skrywa w sobie technologię Denuvo.
Inside w skrócie:
  • platformówka 2,5D od twórców Limbo;
  • ukazała się 29 czerwca na konsoli Xbox One, a dziś pojawi się na PC-tach;
  • sprzedawana jest w cenie 69,99 zł (XOne) i 19,99 euro (około 89 zł – PC).

Inside ukaże się na PC-tach w przeciągu kilku najbliższych godzin. Tytuł możecie już zamawiać na Steamie w cenie 19,99 euro, czyli około 89 zł. Produkcja od kilku dni dostępna jest na Xboksie One, gdzie zgarnęła mnóstwo pochlebnych opinii, będąc jedną z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku.

Podczas rozgrywki wcielamy się w młodego chłopaka, który – jak głosi opis na Steamie – „trafia w samo serce mrocznego projektu”. Zabawa przywołuje na myśl to, co widzieliśmy w Limbo. Jest to więc mroczna platformówka, w której musimy wykazać się zręcznością i inteligencją. Główną atrakcją jest jednak sama historia i niesamowity klimat. Nieco więcej na temat tej produkcji znajdziecie na poniższym materiale wideo przygotowanym przez ekipę tvgry.pl oraz w naszej recenzji.

TWOIM ZDANIEM

Kupujesz gry zabezpieczone Denuvo?

Nie, omijam je szerokim łukiem.
54,2%
Tak, nie przeszkadza mi to.
45,8%
Zobacz inne ankiety