Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2014, 07:20

Deus Ex: Mankind Divided – Square Enix rejestruje nowy znak towarowy

Firma Square Enix zarejestrowała nowy znak towarowy – Deus Ex: Mankind Divided. We wniosku koncern zaznaczył, że odnosi się on między innymi do gier komputerowych. Niewykluczone więc, że taki tytuł będzie nosiła kolejna i niezapowiedziana jeszcze pełnoprawna odsłona cyberpunkowej serii Deus Ex.

To do tej pory jedyna oficjalna grafika koncepcyjna, mająca pochodzić z nowej części Deus Ex. Czy będzie nią Mankind Divided? - Deus Ex: Mankind Divided – Square Enix rejestruje nowy znak towarowy - wiadomość - 2014-03-29
To do tej pory jedyna oficjalna grafika koncepcyjna, mająca pochodzić z nowej części Deus Ex. Czy będzie nią Mankind Divided?

Od czasu premiery gry Deus Ex: Bunt Ludzkości minęły już prawie trzy lata, ale do tej pory twórcy nie zdradzili żadnych konkretnych czy bliższych informacji dotyczących jej ewentualnej kontynuacji. Co prawda, ostatnio gracze dostali możliwość zabawy ze spin-offem tytułu, zatytułowanym The Fall, którego premiera na PC miała miejsce w tym miesiącu, ale ten port z urządzeń mobilnych zaostrzył jedynie apetyt fanów na pełnoprawny sequel. Być może w najbliższym czasie dowiemy się na jego temat czegoś więcej. Jak zauważył jeden z użytkowników forum NeoGAF, firma Square Enix zarejestrowała w Wielkiej Brytanii znak towarowy Deus Ex: Mankind Divided. We wniosku zapisano, że obejmuje on zarówno gry komputerowe jak i serwisy internetowe oraz materiały drukowane, takie jak książki, magazyny czy poradniki. Czy chodzić może więc o kolejną grę z serii?

W październiku ubiegłego roku, na oficjalnym blogu Eidosu, David Anfossi, szef montrealskiego oddziału studia zapowiedział, że jego zespół pracuje nad następnym rozdziałem serii, który tworzony jest z myślą o konsolach nowej generacji oraz komputerach PC. Fabuła powstającej produkcji miała według niego skupiać się na podziałach społecznych wynikających z upowszechnienia się cybernetycznych technologii. Tematyka ta świetnie odpowiada podtytułowi, który posiada nowy znak towarowy (ang. podzielona ludzkość). Wydaje się więc, że fani cyklu w najbliższym czasie powinni uważnie nasłuchiwać wieści płynących ze Square Enix. Niewykluczone bowiem, że jeszcze przed czerwcowymi targami E3 poznamy szczegóły związane z nowym Deus Ex.