Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2014, 08:35

autor: Ender

Twierdza: Krzyżowiec 2 – nowy trailer

Twórcy strategii Twierdza: Krzyżowiec 2 opublikowali nowy trailer produkcji. Film skupia się na przedstawieniu możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy i walki z komputerowym AI jak i żywymi przeciwnikami.

Twierdza: Krzyżowiec 2 to kolejna odsłona popularnej serii strategii czasu rzeczywistego, skupiających się na budowaniu, zarządzaniu oraz zdobywaniu zamków. Gra powinna zadebiutować w dystrybucji cyfrowej latem tego roku. Jej twórcy opublikowali właśnie kolejny trailer produkcji oraz podzielili się kilkoma nowymi informacjami związanymi z rozgrywką.

Krótki film z fragmentami gameplayu skupia się na przedstawieniu trybu pojedynczego scenariusza, który jak zapewniają deweloperzy będzie dostępny w dniu debiutu tytułu. Wybierając odpowiadającą nam misję staniemy w szranki na jednej mapie z maksymalnie siedmioma innymi przeciwnikami. Będą mogli oni być kontrolowani przez AI jak i innych graczy za pośrednictwem internetu. Uczestnicy zabawy mogą również podzielić się na rywalizujące ze sobą drużyny. Każdy komputerowy oponent posiada swoją osobowość i cechy wyróżniające go na polu bitwy. Klip przedstawia jednego z nich – Saladyna. Dowódca ten ma w zwyczaju wyprowadzać szybkie ataki już na początku meczu, korzystać z konnych łuczników oraz preferować podpalanie budynków wrogów.

W nowej Twierdzy nie zabraknie również dwóch kampanii singleplayer, w których walczyć będziemy po stronie Krzyżowców jak i Arabów. Deweloperzy zaznaczają, że będą one dobrym treningiem przed sieciowymi rozgrywkami, stanowiącymi sedno gry.

  1. Stronghold: Crusader II – graliśmy w kontynuację kultowej Twierdzy
  2. Oficjalna strona internetowa gry Stronghold: Crusader II