Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 19:32

autor: Draug

Twierdza: Krzyżowiec 2 zadebiutuje latem

Studio Firefly ogłosiło, że gra strategiczna Twierdza: Krzyżowiec 2 zadebiutuje latem 2014 roku. Twórcy uspokajają, że będą mieli dość czasu, by dopracować mechanikę zabawy, a także wyeliminować błędy.

Jeszcze do niedawna nie było całkiem pewne, czy twórcy gry Twierdza: Krzyżowiec 2 wyrobią się z końcem prac nad swoim nowym RTS-em przed końcem tego roku. Tymczasem studio Firefly ogłosiło, że gra zadebiutuje latem bieżącego roku. Co więcej, deweloperzy uspokajają, że wyznaczenie premiery na taki termin daje im dostateczną ilość czasu, by mogli zająć się teraz dopieszczaniem nowych jednostek i machin oblężniczych, a także „zmniejszyć liczbę błędów”, zapewnić stabilność gry oraz dopracować poszczególne mechanizmy zabawy. Jak stwierdziono w komunikacie wystosowanym przez Firefly Studios, twórcy nie wypuszczą swojej strategii, dopóki nie będzie ona grywalna, stabilna i kompletna.

”Wydanie gry latem to trochę później, niż początkowo planowaliśmy, jednak chcemy, aby zasługiwała ona na miano następcy Krzyżowca. Gdy spotykamy ludzi, którzy grali w pierwszą część, zawsze mają do opowiedzenia jakąś historię o tym, jak w końcu przeszli trudną misję w szlaku krzyżowca lub jak pokonali siedmiu przeciwników komputerowych naraz! Kiedy ludzie mają takie wspomnienia dotyczące Krzyżowca, nie możemy po prostu spieszyć się z wydaniem kolejnej części. Dlatego chcemy mieć więcej czasu na testowanie gry i wprowadzanie nowych funkcji. Obecnie gra pozwala na stoczenie potyczki z komputerowymi przeciwnikami lub rozegranie pojedynku w trybie multiplayer – co też robimy podczas przerw na lunch i co daje nam wiele radości.”

Nowa grafika z Ryszardem Lwim Sercem – tak właśnie będzie wyglądało pudełkowe wydanie gry. - Twierdza: Krzyżowiec 2 zadebiutuje latem - wiadomość - 2014-01-27
Nowa grafika z Ryszardem Lwim Sercem – tak właśnie będzie wyglądało pudełkowe wydanie gry.

Poprzednie wątpliwości co do terminu wydania Stronghold: Crusader II wynikały z niedawnego komunikatu o połączeniu przez Firefly Studios sił z platformą dystrybucji cyfrowej Steam. Wyjawiono przy tym, że nad grą pracuje raptem kilka osób (z okazjonalną pomocą paru kolejnych), a „mariaż” z serwisem firmy Valve Software jest konieczny, by twórcy mogli skoncentrować się na właściwej produkcji i skończyć grę przed końcem roku, pozostawiając poboczne elementy (takie jak np. implementacja czatu głosowego czy osiągnięć) zewnętrznemu zespołowi.

Wydawało się wówczas, że tegoroczna premiera Twierdzy: Krzyżowiec 2 jest zagrożona, lecz najwyraźniej obawy były nieuzasadnione… Przynajmniej co do terminu wydania tytułu – bo czy twórcom rzeczywiście uda się wyeliminować błędy, które niepokoiły w wersji alfa, i stworzyć w końcu udanego kontynuatora pierwszych gier z serii, nadal pozostaje niewiadomą. Przypomnijmy, że tytuł będzie dostępny w wersji cyfrowej (na platformie Steam) i pudełkowej. Niestety, nie znamy jeszcze dokładniejszych informacji na temat któregokolwiek z tych wydań.