Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2014, 19:44

autor: Ender

Far Cry 4 – nad grą pracuje chińskie studio Ubisoftu

Dzięki serwisowi LinkedIn dowiedzieliśmy się, że nad grą Far Cry 4 pracuje zespół z szanghajskiego studia Ubisoftu. Deweloper zajmował się już trzecią częścią serii, a także grami spod szyldu Tom Clancy's.

Far Cry 3 spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, czwarta część będzie miała trudne zadanie dorównania poprzednikowi - Far Cry 4 – nad grą pracuje chińskie studio Ubisoftu - wiadomość - 2014-01-27
Far Cry 3 spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, czwarta część będzie miała trudne zadanie dorównania poprzednikowi

Far Cry 4 pozostaje nadal dość tajemniczym projektem. To, że powstaje wiemy już od jakiegoś czasu. Ostatnio poznaliśmy nawet nazwisko kompozytora muzyki, który stworzy ścieżkę dźwiękową dla gry, a teraz dowiedzieliśmy się, że nad tytułem pracować będzie szanghajskie studio Ubisoftu. Informacja ta pochodzi z profilu na portalu LinkedIn, należącego do Xaviera Plagnala, dyrektora ds. designu w chińskim zespole. Zapisał on na swojej stronie, że od września 2013 roku zajmuje się kolejną odsłoną Far Cry'a.

Oczywiście deweloper z Kraju Środka nie będzie w całości odpowiadać za kształt gry. Zgodnie z tradycją, zajmować nią będzie się wiele studiów francuskiego giganta. Informacja jest o tyle ważna, że Ubisoft Szanghaj pracowało już nad Far Cry 3, pełniąc rolę supportu (wraz z Ubisoft Massive i Ubisoft Red Storm) dla głównego teamu z Montrealu. Ponowne zaangażowanie zespołu może wskazywać na kształt tytułu i stopień zaawansowania prac. Warto dodać, że szanghajskie studio od lat zajmuje się produkcjami spod szyldu Toma Clancy'ego, a także odpowiada w całości za survivalowe I Am Alive.

Ubisoft obiecał, że wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat nowego Far Cry'a. Na razie jednak pozostają nam jedynie domysły na temat tego, co ujrzymy w kolejnej odsłonie serii. Swoje życzenia i opinie na ten temat możecie wyrazić między innymi w komentarzach pod artykułem – Co chcielibyśmy zobaczyć w grze Far Cry 4? Tworzymy sandboksa doskonałego.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
  2. Co chcielibyśmy zobaczyć w grze Far Cry 4? Tworzymy sandboksa doskonałego