Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2013, 08:58

autor: Draug

Far Cry 4 ze ścieżką dźwiękową od kompozytora muzyki do filmu Drive

Cliff Martinez, kompozytor muzyki filmowej i były członek zespołu Red Hot Chilli Peppers, ujawnił, że bierze udział w pracach nad Far Cry 4. Niestety, nie podał żadnych informacji na temat samej gry.

Zapewne minie jeszcze trochę czasu, zanim Far Cry 4 zostanie oficjalnie ujawniony, ale już teraz możemy mieć pewność, że gra powstaje. Pomijając zapewnienia samego dewelopera, że na czwartą część nie będziemy czekali tak długo jak na trzecią, teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie od kompozytora Cliffa Martineza. Podczas wywiadu dla serwisu Lost in the Multiplex muzyk wyjawił, że bierze udział w pracach nad wspomnianym tytułem.

Były tropiki, była afrykańska dzicz – w jaki urokliwy zakątek świata Ubisoft zabierze nas tym razem? - Far Cry 4 ze ścieżką dźwiękową od kompozytora muzyki do filmu Drive - wiadomość - 2013-10-09
Były tropiki, była afrykańska dzicz – w jaki urokliwy zakątek świata Ubisoft zabierze nas tym razem?

”(…) wygląda na to, że będę tworzył muzykę do serialu telewizyjnego Soderbergha The Knick, ponadto pracuję nad grą wideo o nazwie Far Cry 4” – powiedział Martinez. – „Więc tak, zrobiłem się dość popularny w tym tygodniu. Po siedmiu miesiącach bez zatrudnienia dokonuję wielkiego powrotu.”

I to niestety tyle, jeśli chodzi o nowości w temacie omawianej gry. Warto jeszcze wspomnieć, że wkrótce po opublikowaniu rzeczonego wywiadu dokonano jego korekty i wycięto wzmiankę o dziele firmy Ubisoft. Na szczęście serwis Polygon dotarł do tekstu, zanim to nastąpiło, i zarejestrował przytoczony wyżej fragment.

Na ten moment o Far Cry 4 wiemy zatem tylko tyle, że gra powstaje, muzykę do niej najwyraźniej skomponuje twórca ścieżki dźwiękowej do filmu Drive (więcej o dorobku Cliffa Martineza przeczytacie poniżej) i że prawdopodobnie będziemy czekać na nią krócej, niż na Far Cry 3 (tj. mniej niż cztery lata), co może sugerować wydanie tytułu na przełomie 2015 i 2016 roku. Niewykluczone, że bardziej konkretne wieści na jego temat otrzymamy jeszcze przed najbliższymi świętami, jako że w lipcu Ubisoft obiecał, że „wkrótce” podzieli się większą ilością informacji.

Far Cry 4 ze ścieżką dźwiękową od kompozytora muzyki do filmu Drive - ilustracja #2Cliff Martinez w świecie muzyki może być znany przede wszystkim z kilkuletniej przynależności do zespołu Red Hot Chilli Peppers (w latach 1983-1986), w którym pełnił funkcję perkusisty. Jako kompozytor zasłynął głównie ścieżkami dźwiękowymi do filmów takich, jak Drive, Traffic czy Solaris. W świecie gier jego nazwisko nie odbiło się jeszcze szerokim echem, jako że do tej pory Martinez dorobił się na tym polu właściwie tylko kilku kompozycji do wydanego w 2008 roku Spore (obok Briana Eno).

Warto jeszcze wspomnieć, że za ścieżkę dźwiękową w Far Cry 3 odpowiadał Brian Tyler (obecnie pracujący nad innym dziełem Ubisoftu – Assassin’s Creed IV: Black Flag).