Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 12:41

Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie powiązana ze Steamem

Studio Firefly ogłosiło, że gra Twierdza: Krzyżowiec 2 (znana też jako Stronghold: Crusader II) zostanie powiązana z platformą dystrybucji cyfrowej Steam. Powodem jest chęć skoncentrowania się przez twórców na właściwej produkcji, by nie doszło do opóźnienia premiery tytułu, mającej nastąpić przed końcem 2014 roku.

Platforma dystrybucji cyfrowej Steam wkrótce wzbogaci swoją kolekcję o kolejny „duży” tytuł – będzie to Twierdza: Krzyżowiec 2. Twórcy z Firefly Studios ogłosili wczoraj, że ich najnowszy RTS zostanie przypisany do serwisu firmy Valve Software.

Oznacza to, że w wersji cyfrowej Stronghold: Crusader II będzie sprzedawany wyłącznie przez Steama i otrzyma wiele funkcji, które oferuje ta platforma. Będą to osiągnięcia, czat głosowy, zapisywanie stanu gry w chmurze, wsparcie usługi Steam Workshop, zaproszenia do zabawy, statystyki, karty kolekcjonerskie etc. Niemniej, wcale nie oznacza to, że Twierdza: Krzyżowiec 2 będzie wymagała stałego połączenia z Internetem, by można było się nią cieszyć – studio Firefly obiecało, że zostanie umożliwione uruchomienie gry w trybie offline. Co więcej, platforma firmy Valve Software nie będzie jedynym kanałem dystrybucji omawianej pozycji – deweloper planuje wypuszczenie również pudełkowego wydania swojego RTS-a (ta wersja będzie także wymagała aktywacji w platformie Steam).

Twierdza: Krzyżowiec II trafiła pod skrzydła Steama. Czy to pozwoli twórcom na zrobienie pierwszej dobrej Twierdzy od lat? - Twierdza: Krzyżowiec 2 zostanie powiązana ze Steamem - wiadomość - 2014-01-17
Twierdza: Krzyżowiec II trafiła pod skrzydła Steama. Czy to pozwoli twórcom na zrobienie pierwszej dobrej Twierdzy od lat?

Jakie powody kierowały twórcami przy podjęciu decyzji o „mariażu” ze Steamem? Wyjaśniono, że na tę chwilę Twierdzą: Krzyżowiec 2 zajmuje się bardzo mały zespół deweloperski – dwóch programistów i dwóch grafików, niekiedy wspieranych przez pozostałych członków studia (gdy ci nie dłubią akurat przy Stronghold Kingdoms). Ekipa ta chce w pełni skupić się na dopracowywaniu właściwych elementów gry – mechaniki, kampanii etc. Konieczność własnoręcznej implementacji rzeczy takich jak te, które opisano powyżej (na przykład czatu głosowego), wymusiłaby poświęcenie dodatkowego czasu, co mogłoby doprowadzić do jeszcze większego opóźnienia premiery gry. Nawiązanie współpracy z zespołem Steama oznacza, że to on zajmie się tymi dodatkowymi elementami, podczas gdy Firefly Studios będzie mogło w pełni skupić się na swoich zadaniach.

Kilka miesięcy temu premierę Twierdzy: Krzyżowiec 2 planowano na początek bieżącego roku, lecz niepowodzenie crowdfundingowej zbiórki pieniędzy na grę i konieczność znalezienia innego źródła finansowania sprawiły, że debiut tytułu został przełożony. Obecnie mówi się o wydaniu produkcji przed końcem 2014 roku, lecz twórcy nadal muszą wysilać się i podejmować działania takie jak opisane w niniejszej wiadomości, by i tym razem nie musiało dojść do ogłaszania obsuwy.