Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2014, 12:21

autor: luckie

Dragon Age: Inquisition na grafikach koncepcyjnych – zobacz zróżnicowane lokacje z nowej gry BioWare

Nowe grafiki koncepcyjne z Dragon Age: Inquisition prezentują zróżnicowane lokacje z gry. Jak widać, studio BioWare chce, aby świat ich nowej produkcji RPG był różnorodny i ciekawy.

W sieci znalazła się porcja świeżutkich grafik koncepcyjnych z Dragon Age: Inquisition – trzeciej części serii RPG od studia BioWare osadzonej w klimatach fantasy. Przedstawiają one kilka różnorodnych lokacji z gry – ośnieżone pasma górskie, mroczne lasy, skaliste doliny czy opuszczone podziemia. Być może zgodzicie się, że część z nich może budzić skojarzenia z tolkienowskim Śródziemiem. Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, świat Dragon Age: Inquisition będzie się składał z wielu obszernych, półotwartych lokacji, rozsianych po całym kontynencie Thedas. Na nudę nie będzie można zatem narzekać – przynajmniej jeśli chodzi o różnorodność krajobrazów. Zobaczcie sami, jakie pomysły spróbują przenieść do gry twórcy Dragon Age: Inquisition:

Dragon Age: Inquisition pozwoli zwiedzić najciekawsze miejsca na kontynencie Thedas - Dragon Age: Inquisition na grafikach koncepcyjnych – zobacz zróżnicowane lokacje z nowej gry BioWare - wiadomość - 2014-01-17
Dragon Age: Inquisition pozwoli zwiedzić najciekawsze miejsca na kontynencie Thedas
Skojarzenia z tolkienowskim Osgiliath są tu usprawiedliwione - Dragon Age: Inquisition na grafikach koncepcyjnych – zobacz zróżnicowane lokacje z nowej gry BioWare - wiadomość - 2014-01-17
Skojarzenia z tolkienowskim Osgiliath są tu usprawiedliwione

Według zapewnień twórców, główny wątek Dragon Age: Inquisition jest już grywalny od początku do końca. Gra powinna zostać ukończona jesienią bieżącego roku. W przygotowaniu znajdują się wersje na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Seria RPG Dragon Age została zapoczątkowana w 2009 roku wraz z premierą Dragon Age: Początek. Gra zdobyła spore uznanie wśród graczy i z czasem doczekała się kilku dodatków oraz kontynuacji. Niestety zdaniem wielu fanów Dragon Age II poszedł w złym kierunku – narzekano przede wszystkim na zbytnie uproszczenie mechanizmów rozgrywki oraz inne nietrafione pomysły. Dragon Age: Inquisition ma uniknąć błędów poprzednika w większym stopniu nawiązując do pierwszej odsłony cylku, a także wprowadzając garść innowacji. Największą nowością ma być postawienie gracza na czele tytułowej Inkwizycji – potężnej organizacji, której działania wpływają na cały świat gry.

  1. Dragon Age: Inquisition – ponownie zaprezentowano kilkudziesięciominutowy zapis rozgrywki
  2. Oficjalna strona gry Dragon Age: Inquisition