Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2013, 19:00

autor: Draug

Dragon Age: Inquisition – ponownie zaprezentowano kilkudziesięciominutowy zapis rozgrywki

Studio BioWare po raz kolejny pokazało trzydziestominutowy zapis rozgrywki z Dragon Age: Inquisition. Tym razem otrzymaliśmy nagrania z prezentacji w znacznie wyższej jakości, a deweloper zapewnił przy jej okazji, że tytuł zadebiutuje bez opóźnień, czyli jesienią przyszłego roku.

Choć do premiery Dragon Age: Inquisition pozostaje jeszcze mniej więcej okrągły rok, twórcy ze studia BioWare nie mają oporów przed chwaleniem się światu aktualnymi postępami w pracach nad tym tytułem. Na odbytej w Finlandii imprezie Digiexpo po raz kolejny pokazano długą prezentację, ukazującą rozgrywkę w omawianej produkcji – tę samą, która pojawiła się przedtem na targach PAX Prime. Jednak wydarzenie warto odnotować choćby z tego powodu, że przy jego okazji deweloper rozwiał wątpliwości, jakie pojawiły się niedawno, i potwierdził, że trzecia odsłona serii Dragon Age ukaże się zgodnie z planem, czyli jesienią 2014 roku.

Innym powodem, dla którego warto wspomnieć o ponownej demonstracji rozgrywki, jest fakt, że tym razem nagrania uwieczniejące pokaz są w znacznie wyższej jakości. Jakkolwiek w dalszym ciągu mamy do czynienia z filmem zarejestrowanym zewnętrzną kamerą (czyli tak zwanym „off-screenem”), teraz możemy cieszyć się na przykład znacznie lepszą ściezką dźwiękową, dzięki czemu łatwiejsze jest wyodrębnienie głosów komentatora i postaci pojawiających się na ekranie.

Nie zaszkodzi jeszcze przypomnieć krótko, co zostało pokazane w materiale. Film koncentruje się na ukazaniu wielkości i otwartości świata w połączeniu z aktywnościami, którym możemy oddać się jako przywódca Inkwizycji (jak dysponowanie swoimi podwładnymi czy branie udziału w starciach o różne miejsca). Istotnym elementem prezentacji jest również zmodyfikowany system walki. Ponadto nie zabrakło elementów, takich jak system dialogowy, okno ekwipunku czy mechanika zarządzania placówkami Inkwizycji. No i możemy przekonać się, jak twórcom udało się wykorzystać możliwości silnika Frostbite 3.

W przywódcę Inkwizycji wcielimy się jesienią przyszłego roku. - Dragon Age: Inquisition – ponownie zaprezentowano kilkudziesięciominutowy zapis rozgrywki - wiadomość - 2013-11-12
W przywódcę Inkwizycji wcielimy się jesienią przyszłego roku.

Tak jak wspomniano, premierę Dragon Age: Inquisition wyznaczono na jesień przyszłego roku. Tytuł ukaże się na pecetach oraz konsolach obecnej (Xbox 360, PlayStation 3) i przyszłej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z nowościami, jakie przyniesie trzecia odsłona uznanej serii cRPG-ów od BioWare, zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi: