Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 15:42

autor: Draug

Dragon Age: Inquisition – premiera gry może ulec opóźnieniu

Okazuje się, że wyznaczona na jesień 2014 roku premiera Dragon Age: Inquistion może zostać przesunięta. Takie wnioski można wysnuć na podstawie wypowiedzi jednego z głównych pracowników firmy Electronic Arts.

Odkąd pokazano pierwszy oficjalny zwiastun gry Dragon Age: Inquisition, żyliśmy w przekonaniu, że debiut trzeciej odsłony popularnej serii cRPG-ów od studia BioWare nastąpi jesienią przyszłego roku. Jednak teraz okazuje się, że taki termin nie jest całkowicie pewny. Cień podejrzeń co do możliwości przesunięcia premiery omawianej produkcji rzuciła firma Electronic Arts podczas podsumowania drugiego kwartału bieżącego roku fiskalnego.

Czyżby formowanie się Inkwizycji mogło zająć więcej czasu, niż przewidywano? - Dragon Age: Inquisition – premiera gry może ulec opóźnieniu - wiadomość - 2013-10-30
Czyżby formowanie się Inkwizycji mogło zająć więcej czasu, niż przewidywano?

”(…) w tym roku wydajemy NBA [Live 14 – przyp. aut.]. W przyszłym roku wydamy UFC. Wydamy też The Sims [4], do tego najprawdopodobniej będziemy mieli Dragon Age’a.”

Takie słowa wypowiedział Blake Jorgensen nadzorujący finanse w Electronic Arts. Rzecz jasna, nie głoszą one jednoznacznie, że cRPG studia BioWare zaliczy poślizg i trafi na rynek dopiero w 2015 roku. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę wielkość omawianego tytułu (choćby w rozumieniu skali świata, który ma zostać oddany do dyspozycji graczy), nietrudno uwierzyć, że deweloper może nie wyrobić się z pracami – zwłaszcza że w tym samym czasie kanadyjskie studio tworzy kolejną odsłonę serii Mass Effect. Warto jednak pamiętać, że nie byłaby to pierwsza obsuwa na koncie Dragon Age: Inquisition – według pierwotnych założeń, premiera tego tytułu miała nastąpić w bieżącym roku.

Choć debiut omawianego tytułu może stanąć pod znakiem zapytania, niezmieniona powinna pozostać przynajmniej lista platform sprzętowych, na które trafi gra – będą to pecety, a także konsole obecnej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat dzieła BioWare, sięgnijcie do naszej zapowiedzi:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.