Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2012, 17:00

autor: Olek

Firma BioWare zapowiedziała grę Dragon Age III: Inquisition

Saga Dragon Age doczeka się kontynuacji. Należąca do koncernu Electronic Arts firma BioWare zapowiedziała dziś oficjalnie Dragon Age III: Inquisition. Gra, nad którą pracują studia deweloperskie w Edmonton i Montrealu, bazować będzie na silniku Frostbite 2. Premiera planowana jest na koniec przyszłego roku.

Firma BioWare zapowiedziała grę Dragon Age III: Inquisition - ilustracja #1
Na Dragon Age III: Inquisition fanom przyjdzie poczekać do końca przyszłego roku.
Dragon Age III: Inquisition
  1. producent: BioWare
  2. wydawca: Electronic Arts
  3. gatunek: cRPG
  4. data premiery: 2013r.
  5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3

Chyba nikt z fanów serii Dragon Age nie wątpił, że doczeka się ona kontynuacji. Doniesienia na temat trzeciej odsłony cyklu pojawiają się regularnie od półtora roku. Dopiero teraz jednak deweloperzy z BioWare zdecydowali się oficjalnie zapowiedzieć Dragon Age III. Gra opatrzona została podtytułem Inquisition i według zapewnień twórców ma być spełnieniem próśb graczy.

„Prace nad naszą nową grą trwają już niemal od dwóch lat. Wsłuchiwaliśmy się w głos społeczności na temat naszych wcześniejszych produkcji i pozostawaliśmy w stałym kontakcie z fanami. Poprzez Dragon Age III: Inquisition chcemy dać im dokładnie to, o co prosili: wspaniałą historię i możliwość podejmowania mających na nią istotny wpływ decyzji, olbrzymi świat do eksplorowania, głęboki system rozwoju postaci oraz walkę - taktyczną i emocjonującą” - przekonuje Aaryn Flynn, dyrektor generalny BioWare Edmonton i BioWare Montreal.

Najważniejszą zmianą w stosunku do wcześniejszych odsłon cyklu ma być silnik graficzny. W tej materii deweloperzy z BioWare nawiązali współpracę z ekipą studia EA DICE. W efekcie nowy Dragon Age wykorzysta możliwości silnika Frostbite 2, tego samego który napędza m.in. Battlefield 3 oraz Medal of Honor: Warfighter.

„Mieliśmy świadomość, iż do urzeczywistnienia naszej wizji niezbędna jest nowa technologia. Dlatego też zdecydowaliśmy się pracować ze studiem DICE nad uczynieniem silnika graficznego Frosbite 2 fundamentem, na którym opierać będzie się oprawa wizualna naszej gry.”

UAKTUALNIENIE

Na oficjalnej stronie internetowej cyklu Dragon Age zamieszczony został list, jaki Mark Darrah, główny producent Dragon Age III: Inquisition skierował do graczy. Wynika z niego, że fabuła gry pozostanie jeszcze tajemnicą, choć podtytuł powinien naprowadzić fanów na właściwy trop. W prace zaangażowany jest zespół złożony w większości z osób, które od początku tworzą serię Dragon Age. Nowy silnik gry, dla którego bazę stanowić ma Frostbite 2, przełoży się nie tylko na lepszą oprawę wizualną, ale także bardziej interaktywny świat i większą swobodę w indywidualizacji postaci oraz przedmiotów.

  1. Dragon Age – oficjalna strona internetowa serii