Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 16:58

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Dragon Age: Inquisition – omówienie świata gry na zwiastunie z Gamescomu

Na tegorocznej „gamescomowej” konferencji koncernu Electronic Arts ujawniono kilka nowych szczegółów na temat produkcji studia BioWare – Dragon Age: Inquisition. W dzienniku dewelopera zdradzono więcej informacji dotyczących świata gry i możliwości, jakie otrzyma gracz.

Nowy Dragon ma zaoferować bardziej rozległy świat i ciekawą fabułę - Dragon Age: Inquisition – omówienie świata gry na zwiastunie z Gamescomu - wiadomość - 2013-08-21
Nowy Dragon ma zaoferować bardziej rozległy świat i ciekawą fabułę

W zaprezentowanym na „gamescomowej” konferencji firmy Electronic Arts zwiastunie Dragon Age: Inquisition przedstawiono to, co czeka graczy w rozbudowanym świecie gry. Materiał wideo jest przeplatany wypowiedziami producentów ze studia BioWare oraz nowymi grafikami i ujęciem wprost z rozgrywki.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że gracz otrzyma znacznie więcej swobody niż do tej pory w grach z serii Dragon Age. To nie będzie dotyczyć wyłącznie wolności w eksplorowaniu świata i większej otwartości lokacji, w których zajrzymy do każdego, nawet najmniejszego zakątka, ale także odnosi się do możliwości, jakie otrzymamy jako bohater stojący na czele tytułowej Inkwizycji. To kim staniemy się w grze, będzie miało faktycznie znaczenie – otrzymamy prawo, na mocy którego zdecydujemy o istotnych wyborach, mających nieść dalekosiężne konsekwencje. To od nas mają zależeć np. losy zwykłych mieszkańców i czy uratujemy ich z palonej wioski. Ponadto do naszej dyspozycji zostaną oddani tzw. Agenci, którzy mają podlegać głównemu bohaterowi. Będą wykonywać za nas określone zlecenia. Niestety, nie ujawniono szczegółów, na jakiej zasadzie to rozwiązanie zadziała.

Z nowego zwiastuna dowiedzieliśmy się więcej o świecie gry i o tym, jak ważne będą nasze decyzje podczas rozgrywki - Dragon Age: Inquisition – omówienie świata gry na zwiastunie z Gamescomu - wiadomość - 2013-08-21
Z nowego zwiastuna dowiedzieliśmy się więcej o świecie gry i o tym, jak ważne będą nasze decyzje podczas rozgrywki

Poza tym odniesiono się również do tego, że powróci możliwość wyboru ras. Wybierzemy pomiędzy człowiekiem, elfem i krasnoludem, ale nie jest to nic, o czym wcześniej byśmy nie wiedzieli. Jak podkreślili twórcy gry, nowy Dragon Age – wzorem chociażby konkurencyjnego Wiedźmina 3 – ma łączyć otwartość świata i swobodę z wciągającą fabułą.

Premiera produkcji nastąpi jesienią 2014 roku na PC oraz konsolach obecnej i nowej generacji.