Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 19:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Konferencja Electronic Arts na gamescom 2013 (Battlefield 4, FIFA 14, The Sims 4, Dragon Age: Inquisition)

Pierwsza konferencja na targach gamescom w Kolonii już za nami. Firma Electronic Arts zaprezentowała takie gry jak Battlefield 4, FIFA 14, The Sims 4, Dragon Age: Inquisition, Need for Speed Rivals, Command & Conquer, czy Titanfall. Zapraszamy do przeczytania obszernej relacji z tej konferencji.

Konferencja firmy Electronic Arts na dobre rozpoczęła szaleństwo związane z targami gamescom w Kolonii. Amerykański wydawca zaprezentował 10 gier, które zadebiutują na rynku w bieżącym i przyszłym roku. Obyło się bez większych niespodzianek, aczkolwiek fani poszczególnych tytułów mogli liczyć na prezentacje sporej ilości rozgrywki.

The Sims 4

Konferencję rozpoczęto od pokazu gry The Sims 4, która wciąż ma ustalony bardzo ogólny termin premiery na 2014 rok. Zaprezentowano w akcji kilka nowości i usprawnień, ale nie było to nic, o czym nie pisaliśmy kilka dni temu. Przypomniano więc, że otrzymamy łatwiejszy i bardziej intuicyjny system budowania domów i tworzenia Simów. Naszym podopiecznym zmienimy wygląd poprzez najprostsze klikanie w poszczególne części ciała.

Studio Maxis dużo uwagi poświęca mimice twarzy i wyrażaniu emocji przez Simów. Wpływ na ich samopoczucie będzie miało wiele czynników, a do najważniejszych należą oczywiście relacje ze swoimi znajomymi. Jedna postać będzie mogła mocno popsuć drugiej humor na wiele różnych sposobów, co wpłynie na jej zachowanie w stosunku do innych.

Command & Conquer

W przypadku najnowszej, darmowej odsłony serii Command & Conquer pokazano bitwę pomiędzy frakcją europejską a GLA. Trudno na podstawie tak krótkiego fragmentu rozgrywki oceniać całą grę, ale twórcy starają się czerpać z korzeni cyklu, stawiając jednocześnie na dynamiczne prowadzenie potyczek. Zapowiedziano przy okazji, że otrzymamy też fabularną kampanię do przejścia w pojedynkę lub w trybie kooperacji. Premiera odbędzie się w tym roku, a z czasem twórcy będą dodawać nowych generałów, mapy oraz tryby.

Dragon Age: Inquisition

Na konferencji mogliśmy zobaczyć dziennik dewelopera przedstawiający kulisy tworzenia gry Dragon Age: Inquisition. Przede wszystkim omówiono w nim wielkość wirtualnego świata i większą swobodę niż w jakiejkolwiek odsłonie serii Dragon Age. Zobaczyliśmy też poszczególne lokacje w ruchu, dzięki czemu można było ocenić usprawnioną oprawę graficzną. Dragon Age: Inquisition ukaże się jesienią 2014 roku na PC oraz konsolach obecnej i nowej generacji.

PopCap

Swoje pięć minut miało także studio PopCap, które najpierw pochwaliło się rekordową popularnością Plants vs Zombies 2: It’s About Time na platformach mobilnych. W kilka dni od premiery grę pobrano ok. 16 milionów razy. Twórcy już teraz planują dużą aktualizację o nazwie Far Future, którą można traktować jako pełnoprawne rozszerzenie. Nie zdradzono jednak żadnych szczegółów na jego temat.

Następnie zobaczyliśmy zwiastun zapowiedzianego na targach E3 Plants vs Zombies: Garden Warfare i dowiedzieliśmy się, że w grze będziemy mogli zagrać również jako zombie. Posiadacze Xboksa One otrzymają ekskluzywny tryb Boss Mode wspierający aplikację Xbox SmartGlass i kontroler Kinect. Plants vs Zombies: Garden Warfare zadebiutuje wiosną 2014 roku na Xboksie One oraz Xboksie 360, a w następnej kolejności pojawi się na innych platformach sprzętowych. Warto dodać, że sprzedawane będą wersje pudełkowe tego tytułu.

Na koniec przypomniano o grze Peggle 2, o której ledwie wspomniano na targach E3. Tym razem dostaliśmy bardzo krótki zwiastun prezentujący rozgrywkę. Oprócz tego potwierdzono wcześniejsze doniesienia, że Peggle 2 ukaże się najpierw na Xboksie One i będzie jednym z tytułów startowych na tę konsolę.

EA Sports UFC

Spore wrażenie mogła wywrzeć prezentacja rozgrywki z gry EA Sports UFC w wersji pre-alfa. Silnik nowej generacji EA Sports Ignite pozwolił twórcom na jeszcze bardziej realistyczne animacje postaci, ale przede wszystkim ich usprawniony wygląd. Teraz zawodnicy jeszcze bardziej przypominają swoich rzeczywistych odpowiedników. Uwagę zwraca dodatkowo realistyczna mimika twarzy i praca mięśni – tym razem naprawdę widać, że te postacie wykonują potężny wysiłek fizyczny. EA Sports UFC ukaże się wiosną 2014 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Need for Speed Rivals

Firma Electronic Arts pokazała też rozgrywkę w grze Need for Speed Rivals. Zaprezentowano modyfikowanie wyglądu samochodów i sam wyścig. Uwagę zwracał system SpeedList, będący tak naprawdę serią wyzwań przydzielanych do danych zawodów – ich poziom skomplikowania rośnie wraz z wybranym poziomem trudności. Need for Speed Rivals zadebiutuje 21 listopada na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Wersje na PlayStation 4 i Xboksa One mają ustalony bardziej ogólny termin na bieżący rok.

Titanfall

Furorę na targach E3 zrobiła strzelanina Titanfall, więc w Kolonii nie mogło jej zabraknąć. Firma Electronic Arts zaprezentowała jeszcze więcej dynamicznej rozgrywki, której charakter doskonale znamy z pokazu w Los Angeles. Niestety nie sprecyzowano, jaką wersję gry prezentowano. Titanfall będzie mieć swoją premierę w lutym 2014 roku na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360.

FIFA 14 / FIFA World

Zanim twórcy przeszli do gry FIFA 14, najpierw wypowiedziano się na temat darmowych odsłon serii. FIFA Online odniosła spory sukces w Korei i Chinach, więc twórcy od jakiegoś czasu przygotowują też niedawno zapowiedzianą część FIFA World. Trafi ona na rynek rosyjski i brazylijski, a FIFA Online zostanie przeniesiona na urządzenia mobilne. Niestety, w dalszym ciągu nic nie słychać o ekspansji tych tytułów na więcej krajów.

Dla większości graczy znacznie ciekawsza była zapowiedź wydania wersji demonstracyjnej FIFA 14. Dojdzie do tego 10 września w usługach Origin i Xbox Live, a dzień później demo pobiorą także europejscy użytkownicy PlayStation Network. Na razie zawartość dema pozostaje nieznana, ale z pewnością otrzymamy możliwość rozegrania szybkiego meczu kilkoma wybranymi drużynami.

Pokazano również dwa zwiastuny – jeden promujący wersje na bieżącą generację konsol, a drugi dotyczył już edycji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. W FIFA 14 otrzymamy m.in. sieciowy tryb Co-op Seasons czy opcję Match Day, aktualizującą formę piłkarzy zgodnie z tym, co dzieje się na prawdziwych boiskach. Ekskluzywnie dla posiadaczy konsol Xbox 360 i Xbox One przygotowywany jest moduł Ultimate Team Legends pozwalający na włączenie do aktualnych drużyn Ultimate Team prawdziwych legend piłkarskich. Wszelkie szczegóły na ten temat znajdziecie w oddzielnej wiadomości.

Battlefield 4

Konferencję zamknięto dość długim pokazem Battlefielda 4, zdradzającym sporo nowych informacji na temat bardzo oczekiwanej produkcji studia EA DICE. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że beta testy trybu multiplayer ruszą na początku października. Gracze będą mogli sprawdzić mapę Siege of Shanghai w trybie Conquest. W pierwszej kolejności do beta testów zaproszeni zostaną nabywcy Battlefield 3 Premium, Battlefield 4 Digital Deluxe lub Medal of Honor Warfighter Limited Edition.

Twórcy już teraz zapowiedzieli, że przy okazji premiery nowej odsłony serii otrzymamy możliwość wykupienia usługi Battlefield 4 Premium. Podobnie jak w przypadku „trójki”, Premium zaoferuje m.in. wczesny dostęp do pięciu dodatków DLC, cykliczną zawartość, specjalne opcje personalizacji i wiele innych bonusów. Przy okazji poznaliśmy tytuły wszystkich rozszerzeń i są to odpowiednio: China Rising, Second Assault, Naval Strike, Dragon’s Teeth oraz Final Stand.

Deweloper ujawnił też nowy tryb sieciowy o nazwie Obliteration, w którym obie drużyny muszą zniszczyć wrogi cel. Problem w tym, że do tego celu potrzebna jest jedna bomba, która jest umieszczana w losowym miejscu na mapie. Cały pokaz został urozmaicony prezentacją różnych zwiastunów, a więcej szczegółów na temat poszczególnych nowości znajdziecie w drugiej wiadomości.