Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 19:12

autor: Michał Kułakowski

Command & Conquer z epizodyczną kampanią fabularną dostepną po oficjalnej premierze

Electronic Arts potwierdziło, że kampania fabularna w Command & Conquer zostanie opublikowana w formie epizodycznej po oficjalnej premierze gry. Misje będziemy mogli przechodzić samotnie lub w kooperacji z innymi graczami.

Za dwa lata obchodzić będziemy dwudziestą rocznicę istnienia serii - Command & Conquer z epizodyczną kampanią fabularną dostepną po oficjalnej premierze - wiadomość - 2013-08-20
Za dwa lata obchodzić będziemy dwudziestą rocznicę istnienia serii

W trakcie serii prezentacji zorganizowanych przez rozpoczynającymi się targami Gamescom, Electronic Arts poświęciło uwagę także nadchodzącej kolejnej odsłonie serii Command & Conquer, która tym razem funkcjonować ma w modelu free-to-play. Deweloperzy zapowiedzieli, że pracują nad epizodyczną kampanią fabularną dla tytułu, znajdującego się w tej chwili w fazie testów alfa. Pierwszy zestaw scenariuszy zostanie udostępniony już w przyszłym roku, a więc po premierze gry, która zgodnie z planami ma mieć miejsce w przeciągu nadchodzących miesięcy. Twórcy od samego początku prac nad tytułem zapowiadali, że będą przykładali dużą rolę do historii, która jest kontynuacją wątków rozpoczętych w Command & Conquer: Generals i stanowi tło dla wirtualnych bitew rozgrywających się na ekranie komputera.

W trakcie kampanii gracze pokierują jedną z trzech stron konfliktu. Misje przechodzić możemy samotnie lub w trybie kooperacji. Pierwszy pakiet scenariuszy skupi się na frakcji APA (Sojusz azjatycko-pacyficzny), która postawi się w roli strażnika globalnej stabilności geopolitycznej. Zmierzymy się z silami Unii Europejskiej, dysponującymi zaawansowaną technologią militarną, której ekspansjonistyczna polityka zagraża interesom APA, a także z terrorystyczną organizacją GLA (Globalna Armia Wyzwolenia). Działania przeprowadzimy w krajach neutralnych oraz jednym z państw satelickich UE, którym rządzi popierany przez Europejczyków dyktator.

Command & Conquer zaprojektowane zostało z myślą o funkcjonowaniu w modelu free-to-play. Tytuł będzie działał w oparciu o dedykowany serwis sieciowy i wymagał posiadania konta Origin. Deweloperzy mają zamiar wspierać go licznymi dodatkami i nowymi misjami. Zamknięte testy beta gry rozpoczną się zgodnie z zapowiedziami już w najbliższych tygodniach. Zapisy odbywają się na oficjalnej stronie.

  1. Command & Conquer – strona oficjalna