Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 18:32

autor: Łukasz Szliselman

Battlefield 4 – nowy tryb rozgrywki, powrót usługi Premium i zapowiedź bety

Gamescom 2013 przyniósł kilka nowinek na temat Battlefield 4. W grze pojawi się nowy tryb wieloosobowy – Obliteration. Wraz z „czwórką” powróci usługa Premium, dająca nabywcom pewne bonusy, w tym wczesny dostęp do dodatków DLC. Beta multiplayera ruszy na początku października.

Starcia odcisną piętno na mapach w Battlefield 4

Nowy tryb zabawy

Na prezentacji firmy Electronic Arts podczas tegorocznych targów gamescom nie mogło zabraknąć wyczekiwanej strzelaniny studia DICE – Battlefield 4. Twórcy skorzystali z tej okazji, by zapowiedzieć nowy tryb rozgrywki wieloosobowej, jakim jest Obliteration. Obie drużyny mają to samo zadanie – zniszczyć wrogi cel, zanim zrobi to przeciwnik. Sprawę komplikuje fakt, że na mapie znajduje się tylko jedna bomba, umieszczona w losowym miejscu. Chcąc odnieść sukces, zespół musi zdobyć i utrzymać materiały wybuchowe, a następnie zdetonować je w odpowiednim miejscu.

Levolution

Nazwa Levolution dotyczy ewolucji map wieloosobowych. Destrukcja otoczenia już jakiś czas temu stała się sztandarową cecha serii. „Czwórka”, jak na tytuł nowej generacji przystało, wyniesie rozwałkę na kolejny poziom. Zniszczymy nie tylko ściany, ale całe budynki, a niektóre lokacje dotkną klęski żywiołowe. Jako przykład podano mapę, którą nawiedza powódź, zmuszając graczy do walki z pokładów jednostek pływających.

Ponadto twórcy wymieniają jak wykorzystać otoczenie w sposób taktyczny. Trafiając w gaśnicę stworzymy obłok, który przesłoni nasze działania. Po odcięciu prądu, budynek zaleją ciemności, co ułatwi nam zaskoczenie wroga. Wycie alarmu samochodowego ostrzeże nas przed skradającym się przeciwnikiem. Podobnych możliwości ma być znacznie więcej i w dużej mierze zależeć będą od inwencji gracza.

Battlefield Premium i beta

W przypadku Battlefield 3 usługa Premium odniosła spory sukces – w tej chwili korzystają z niej ponad 4 miliony osób. Dlatego Premium powróci wraz z „czwórką”, oferując fanom wczesny dostęp do dodatków, cykliczną zawartość, ekskluzywne opcje personalizacji i inne bonusy. Tytuły wszystkich pięciu DLC to: China Rising, Second Assault, Naval Strike, Dragon’s Teeth i Final Stand.

Na początku października rozpoczną się beta-testy multiplayera w Battlefield 4. Gracze będą mogli bawić się na mapie Siege of Shanghai w trybie Conquest. Jako pierwsi do udziału zaproszeni zostaną posiadacze Battlefield 3 Premium, zamawiający Battlefield 4 Digital Deluxe oraz nabywcy Medal of Honor Warfighter Digital Deluxe lub Medal of Honor Warfighter Limited Edition. Po trzech dniach testy zostaną otwarte dla wszystkich chętnych.