Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 18:59

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Project Spark - termin startu beta testów

Koncern Microsoft ujawnił plany dotyczące beta testów Project Spark. W październiku rozpoczną się one dla posiadaczy urządzeń z systemem Windows 8, a na początku przyszłego roku dostęp do wczesnej wersji gry otrzymają użytkownicy konsoli Xbox One.

Jako pierwsi przetestują betę posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8 - Project Spark - termin startu beta testów - wiadomość - 2013-08-20
Jako pierwsi przetestują betę posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8

Zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 gra Project Spark otrzyma wersję beta w najbliższych miesiącach. Koncern Microsoft poinformował, że w bliżej niesprecyzowanym październiku dostęp do testów uzyskają posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8. Natomiast użytkownicy nadchodzącego Xboksa One muszą uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do stycznia 2014 roku. Aby zapisać się do programu, należy wysłać zgłoszenie na oficjalniej stronie Project Spark.

Chociaż zapisy do bety ruszyły już w ubiegłym miesiącu, to do tej pory nie wiedzieliśmy, kiedy spodziewać się ewentualnego rozpoczęcia otwartych testów. Niestety, nie padła również żadna wzmianka o Xboksie 360, więc prawdopodobnie ominie ona graczy mających tę konsolę. Za to poinformowano o nowych funkcjach, jakie pojawią się w nadchodzącej nietypowej grze wewnętrznego studia firmy Microsoft. Użytkownicy będą mogli nagrać swój głos i wszelkie dźwięki, a następnie zniekształcać je w najróżniejszy sposób oraz dostosować do stworzonej postaci. Ponadto nagrane – dzięki opcji „motion capture” – ruchy ciała oraz gestykulację przeniesiemy bezpośrednio do gry.

W Project Spark zostaniemy wrzuceni do „piaskownicy” i stworzymy swoją wizję świata - Project Spark - termin startu beta testów - wiadomość - 2013-08-20
W Project Spark zostaniemy wrzuceni do „piaskownicy” i stworzymy swoją wizję świata

Project Spark to nietypowy tytuł inspirowany takimi grami, jak LittleBigPlanet czy Populous. Nietypowy, gdyż zabawa ma polegać przede wszystkim na tworzeniu zawartości – budowaniu poziomów, a nawet całych światów, włącznie z odtworzeniem wyglądu i zachowania postaci. Jak wspomniano już wcześniej, tworząc to wszystko będziemy mogli wykorzystać sterowanie gestami i głosem.

Nie podano na razie żadnej daty premiery gry opartej na modelu free-to-play. Biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia się beta testów, należy spodziewać się wydania pełnej wersji najwcześniej w przyszłym roku. Na datę zapewne będzie miał wpływ przebieg planowanych testów wczesnej wersji Project Spark.