Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 18:59

autor: qjin

Project Spark - termin startu beta testów

Koncern Microsoft ujawnił plany dotyczące beta testów Project Spark. W październiku rozpoczną się one dla posiadaczy urządzeń z systemem Windows 8, a na początku przyszłego roku dostęp do wczesnej wersji gry otrzymają użytkownicy konsoli Xbox One.

Jako pierwsi przetestują betę posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8 - Project Spark - termin startu beta testów - wiadomość - 2013-08-20
Jako pierwsi przetestują betę posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8

Zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 gra Project Spark otrzyma wersję beta w najbliższych miesiącach. Koncern Microsoft poinformował, że w bliżej niesprecyzowanym październiku dostęp do testów uzyskają posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Windows 8. Natomiast użytkownicy nadchodzącego Xboksa One muszą uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do stycznia 2014 roku. Aby zapisać się do programu, należy wysłać zgłoszenie na oficjalniej stronie Project Spark.

Chociaż zapisy do bety ruszyły już w ubiegłym miesiącu, to do tej pory nie wiedzieliśmy, kiedy spodziewać się ewentualnego rozpoczęcia otwartych testów. Niestety, nie padła również żadna wzmianka o Xboksie 360, więc prawdopodobnie ominie ona graczy mających tę konsolę. Za to poinformowano o nowych funkcjach, jakie pojawią się w nadchodzącej nietypowej grze wewnętrznego studia firmy Microsoft. Użytkownicy będą mogli nagrać swój głos i wszelkie dźwięki, a następnie zniekształcać je w najróżniejszy sposób oraz dostosować do stworzonej postaci. Ponadto nagrane – dzięki opcji „motion capture” – ruchy ciała oraz gestykulację przeniesiemy bezpośrednio do gry.

W Project Spark zostaniemy wrzuceni do „piaskownicy” i stworzymy swoją wizję świata - Project Spark - termin startu beta testów - wiadomość - 2013-08-20
W Project Spark zostaniemy wrzuceni do „piaskownicy” i stworzymy swoją wizję świata

Project Spark to nietypowy tytuł inspirowany takimi grami, jak LittleBigPlanet czy Populous. Nietypowy, gdyż zabawa ma polegać przede wszystkim na tworzeniu zawartości – budowaniu poziomów, a nawet całych światów, włącznie z odtworzeniem wyglądu i zachowania postaci. Jak wspomniano już wcześniej, tworząc to wszystko będziemy mogli wykorzystać sterowanie gestami i głosem.

Nie podano na razie żadnej daty premiery gry opartej na modelu free-to-play. Biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia się beta testów, należy spodziewać się wydania pełnej wersji najwcześniej w przyszłym roku. Na datę zapewne będzie miał wpływ przebieg planowanych testów wczesnej wersji Project Spark.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Project Spark

Project Spark