Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 13:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project Spark - rozbudowany klon LittleBigPlanet na konsolę Xbox One i Windows 8

Firma Microsoft zapowiedziała bardzo ciekawą grę na system operacyjny Windows 8 i konsolę Xbox One - Project Spark. Produkcja jawi się jako bardzo rozbudowane LittleBigPlanet.

Firma Microsoft postanowiła mieć swoje własne LittleBigPlanet, więc zapowiedziała grę Project Spark na konsolę Xbox One i system Windows 8. Tytuł do zabawy wykorzysta także urządzenia mobilne, dzięki funkcji SmartGlass.

Będzie to swego rodzaju program umożliwiający tworzenie własnych gier, wykorzystując narzędzia udostępnione przez deweloperów. Project Spark do działania wykorzysta trzy kontrolery – zwykłego pada od nowej konsoli giganta z Redmond, Kinecta, a także smartfony i tablety, na których zainstalowano aplikację SmartGlass.

Poziomy, a nawet i całe światy, tworzy się wykorzystując m.in. sterowanie gestami i głosem. Gracze otrzymają pełną dowolność w przenoszeniu swoich pomysłów na ekrany telewizorów, a główną cechą produkcji ma być położenie nacisku na społeczność. Ludzie z całego świata nie tylko otrzymają szansę tworzenia swoich wymarzonych gier, ale także będą mogli wchodzić ze sobą w interakcje.

Jako przykład opisano następującą sytuację. Jedna osoba stworzyła niewielki poziom, a druga zaczęła się w nim bawić. Twórca w międzyczasie dokładał nowe elementy, budując kolejne platformy i umieszczając na planszy przeciwników. Świat gry zmieniał się więc na bieżąco.

Niestety nie podano daty premiery, ale ujawniono, że w najbliższej przyszłości odbędą się beta testy projektu, do których można się zapisywać już teraz. Jeżeli jesteście chętni, to po więcej informacji odsyłam Was na oficjalną stronę gry.

Project Spark ukaże się na konsoli Xbox One i Windows 8.

Project Spark jawi się jako rozbudowane LittleBigPlanet.