Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 12:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

D4 to nowy projekt twórców Deadly Premonition

Na konferencji firmy Microsoft zapowiedziano grę D4. Będzie to produkcja na wyłączność dla konsoli Xbox One, od twórców gry Deadly Premonition.

D4, nowa gra twórcy Deadly Premonition, ukaże się wyłącznie na konsoli Xbox One – poinformowano na wczorajszej konferencji firmy Microsoft. Tytuł podzielony ma być na epizody, które najprawdopodobniej ukazywać będą się w usłudze Xbox Live.

Obecnie nie wiadomo właściwie nic więcej na temat tego projektu. Zaprezentowany zwiastun nie zdradza zbyt wiele, ale można się z niego dowiedzieć, że oprawa graficzna D4 oparta zostanie na technice cel-shading, a walka wykorzystywać ma system kombosów.

Jednego można być za to pewnym – nie będzie to zwyczajna produkcja. Można to wywnioskować z faktu, że reżyserem i scenarzystą gry jest Hidetaka Suehiro, szerzej znany jako Swery65. Zasłynął on grą Deadly Premonition – niecodziennym horrorem z 2010 roku, który cechował się otwartym światem, nieliniowa rozgrywką i… humorem. Projekt sprzedał się słabo, ale główny twórca dzięki niemu stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych i cenionych deweloperów w branży.

Dodatkowo w sieci pojawiły się plotki, jakoby tytuł miał być powiązany z horrorem D z 1995 roku, który poruszał bardzo ciężkie tematy, w tym chociażby kanibalizm. Niestety na konkretne informacje i datę premiery musimy jeszcze poczekać.

D4 - nowa gra twórców Deadly Premonition.

Access Games to japoński deweloper gier wideo założony w 2002 roku. Firma nie ma na swoim koncie wielkich hitów, a większość ich produkcji ukazała się na handheldzie PSP (w tym dwie części serii Ace Combat). Niemniej studio może pochwalić się uznanym projektem Deadly Premonition czy Drakengard 3.

D4 ukaże się tylko na konsoli Xbox One.