Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 13:38

autor: Michał "moir" Marian

Kingdom Hearts III trafi także na PlayStation 4

Podczas dzisiejszej konferencji firmy Sony oficjalnie zapowiedziano nadejście trzeciej części popularnej serii Kingdom Hearts na konsole PlayStation 4. Ponadto twórca marki, Tetsuya Nomura, ogłosił zaplanowaną na 10 września premierę gry Kingdom Herats HD 1.5 Remix.

Kingdom Hearts III już na pewno trafi na kolejną generację konsoli PlayStation.

Dzisiejsza konferencja firmy Sony przeprowadzona podczas targów E3 obfitowała w wiele atrakcji i niespodzianek. Spore zamieszanie wywołało zwłaszcza pojawienie się na scenie Tetsuya Nomury, który oficjalnie zapowiedział nadejście trzeciej części serii Kingdom Hearts na konsolę PlayStation 4.

Twórca popularnej marki, będącej swoistym miksem pomiędzy filmami z wytwórni Disneya i grami z cyklu Final Fantasy, zaskoczył swą nieoczekiwaną zapowiedzią wszystkich zgromadzonych widzów. Najpierw podano do wiadomości, że Final Fantasy Versus XIII pojawi się na nowej generacji konsoli Sony pod zmienioną nazwą (Final Fantasy XV), potem zaś rozpoczęto projekcję zwiastunu, który początkowo wydawał się prezentować inny z projektów studia Square-Enix, a mianowicie Kingdom Hearts HD 1.5 Remix. Ostatecznie odsłonięto wszystkie karty, zaś na ekranie pojawił się krótki zapis z rozgrywki w Kingdom Hearts III.

„Final Fantasy XV i Kingdom Hearts III trafią na PlayStation 4” – takimi słowami zakończył się ten etap konferencji. Nie poznaliśmy jednak jeszcze żadnych konkretnych dat, wiadomo jedynie, że najnowsza odsłona Kingdom Hearts pozostaje ciągle w fazie produkcji. Dowiedzieliśmy się natomiast, że Kingdom Hearts HD 1.5 Remix w wersji na PlayStation 3 trafi na półki sklepowe dokładnie 10 września bieżącego roku.

Kingdom Hearts III trafi także na PlayStation 4 - ilustracja #2Stworzona przez deweloperów ze studia Square-Enix seria Kingdom Hearts łączy uniwersum Final Fantasy ze światem animacji Walta Disneya. W trakcie rozgrywki przez ekran przewijają się wszystkie sztandarowe postacie znane z kreskówek amerykańskiego koncernu, m.in. Kaczor Donald, Goofy i Myszka Miki. Ciekawa i utrzymana w luźnej konwencji fabuła zdobyła serca graczy na całym świecie, zaś broń w kształcie klucza należąca do głównego bohatera stała się wszechobecnie rozpoznawalnym symbolem. Pierwszy raz seria ujrzała światło dzienne 16 września 2002 roku.

  1. Relacja z konferencji Sony na E3 2013
  2. Oficjalna strona internetowa serii Kingdom Hearts