Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 16:08

Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey

Draugen będzie grą przygodową w klimacie popularnego ostatnio survival horroru. Nad tytułem pracuje Red Thread Games, czyli studio odpowiedzialne także za powstającą aktualnie Dreamfall: Chapters – trzecią część z cyklu The Longest Journey. Draugen jest tworzone z myślą o komputerach PC, a także konsolach nowej generacji.

Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey - ilustracja #1
DRAUGEN w skrócie:
  • Zapowiedziana została nowa gra przygodowa w klimacie survival horroru.
  • Akcja będzie osadzona się w latach 20. XX wieku, a fabuła inspirowana jest skandynawską literaturą i nordycką mitologią.
  • Grę tworzy studio pracujące obecnie nad Dreamfall: Chapters – trzecią częścią z cyklu The Longest Journey.

Studio Red Thread Games ogłosiło, że dzięki dotacji z Norweskiego Instytutu Filmowego może rozpocząć prace nad nowym projektem zatytułowanym Draugen. Będzie to pierwszoosobowa gra przygodowa w klimacie survival horroru, której akcja rozgrywać się będzie w górach i fiordach wschodniej Norwegii w latach dwudziestych XX wieku.

Jak piszą twórcy na stronie internetowej, gra w warstwie fabularnej będzie mroczną i niepokojącą podróżą do czarnego serca norweskiego narodowego romantyzmu, którą odbędzie amerykański fotograf-botanik. Historia zainspirowana została skandynawską literaturą i legendami, a także nordycką mitologią i islandzkimi sagami, a jej akcja rozgrywać się będzie wczesnych latach dwudziestych XX wieku. Gracze odkryją najmroczniejsze sekrety niedostępnej rybackiej społeczności, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Poznają również niewielką wioskę, będą zbierać wskazówki i wspomnienia, a wszystko po to, by zgłębić prawdę o strasznej tragedii. W kontekście fabuły, mocno splecionej z norweską historią i kulturą, nie dziwi duża dotacja od państwowej instytucji – na stworzenie Draugen twórcy dostali grant w wysokości 144 tys. dolarów.

Odnajduj sekrety. Odkrywaj wspomnienia. Rozszyfruj przeszłość. Przetrwaj noc – tak brzmi proste, choć celne motto gry.

Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey - ilustracja #2
Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey - ilustracja #3
Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey - ilustracja #4

Warto przypomnieć, że obecnie twórcy Draugen pracują także nad inna grą przygodową zatytułowaną Dreamfall: Chapters. Będzie to trzecia odsłona serii rozpoczętej przez kultową The Longest Journey w 2000 roku. W marcu tego roku na jej produkcję Red Thread Games zebrało 1,5 mln. dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Na razie nie znamy nawet przybliżonego terminu wydania Draugen; zważywszy jednak na fakt, że producent poszukuje pracowników do tego projektu, nie należy się spodziewać następnych informacji zbyt szybko. Gra tworzona jest z myślą o komputerach PC, a także konsolach nowej generacji.

Draugen – zapowiedziano mroczną grę przygodową twórców kontynuacji The Longest Journey - ilustracja #5Draug (w j. norweskim w l.mn. Draugen) to nieumarła istota z mitologii nordyckiej, której nazwa etymologicznie wywodzi się od słowa „duch”. Według legend Draugi zamieszkiwały wodne groty, pilnując skarbów, które zostały tam pochowane. Miały także posiadać ponadludzką siłę i możliwość dowolnego zwiększania swoich rozmiarów. Jak wiele innych mitologicznych stworów, Draugi można spotkać w niektórych grach: np. w Wiedzminie 2 czy odsłonach serii The Elder Scrolls (tutaj znane w formie Draugr).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej