Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2014, 10:05

autor: Ender

Raven's Cry – premiera gry przesunięta na październik

Twórcy z polskiego studia Reality Pump ogłosili, że ich piracka gra przygodowa Raven's Cry ukaże się dopiero w październiku tego roku. Do tej pory debiut był planowany na początek maja. Powodem przesunięcia daty premiery są zmiany wprowadzone do systemu rozgrywki.

W trakcie rozgrywki, której akcja umiejscowiona została w XVIII-wiecznych Karaibach, wcielamy się w kapitana Christophera Ravena - Raven's Cry – premiera gry przesunięta na październik - wiadomość - 2014-03-29
W trakcie rozgrywki, której akcja umiejscowiona została w XVIII-wiecznych Karaibach, wcielamy się w kapitana Christophera Ravena
Raven's Cry
  1. Producent: Reality Pump
  2. Wydawca: TopWare Interactive
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji z elementami RPG osadzona w otwartym świecie
  4. Platformy docelowe: PC, X360, PS3, PS4
  5. Premiera: październik 2014

Premiera pirackiego Raven's Cry, początkowo planowana na maj, po raz kolejny została przesunięta przez firmę TopWare i twórców z krakowskiego Reality Pump. Nową datę debiutu wyznaczono na 14 października tego roku. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a także (co jest nowością) na PlayStation 4. Wraz z tą zapowiedzią deweloperzy zdradzili na co poświęcą dodatkowy czas, jak również przedstawili odświeżoną oficjalną internetową stronę gry.

Przyczyną półrocznego opóźnienia mają być znaczące zmiany wprowadzone do systemu rozgrywki. Zapewne jedną z ich przyczyn był Assassin;s Creed IV: Black Flag, który podniósł poprzeczkę oczekiwań graczy wobec tytułów prezentujących życie piratów. Twórcy obiecują, że dopracują nowy system realistycznej walki morskiej, dodadzą 25 unikalnych umiejętności dla głównego bohatera, a także zaawansowany system ekonomiczny, pozwalający nam handlować różnymi towarami. Trwającą 25 godzin kampanię singleplayer mają uatrakcyjnić również nowe przerywniki filmowe.

System nawigacji będzie zapewne zbliżony do tego co mogliśmy zobaczyć w serii Assassin's Creed - Raven's Cry – premiera gry przesunięta na październik - wiadomość - 2014-03-29
System nawigacji będzie zapewne zbliżony do tego co mogliśmy zobaczyć w serii Assassin's Creed

Przypomnijmy, że Raven’s Cry zostało zapowiedziane w 2011 roku. Tytuł nie miał szczęścia i borykał się z wieloma problemami. Początkowo grą zajmowało się fińskie Octane Games. W ubiegłym roku prace przejęło jednak polskie studio Reality Pump, znane dobrze z dzięki serii cRPG Two Worlds. Tytuł jest przygodową grą akcji w pirackich klimatach. Wcielimy się w postać kapitana Christophera Ravena, który pragnie za wszelką cenę pomścić śmierć swoich bliskich. Produkcja ma skupić się głównie na walce nie tylko za pomocą broni białej, ale także z użyciem umiejętności specjalnych. Wypłyniemy również na otwarte wody i stoczymy bitwy morskie, a otwarta struktura świata sprawi, że w grze pojawi się wiele zadań pobocznych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Raven’s Cry
  2. Oficjalna strona internetowa firmy TopWare Interactive
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Raven's Cry

Raven's Cry