Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 06:17

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Dead Island 2 - grę tworzą autorzy Spec Ops: The Line

Firma Deep Silver zapowiedziała grę Dead Island 2. Nad tytułem pracuje niemieckie studio Yager Development, które zastąpiło w tej roli odpowiedzialny za poprzednie odsłony polski zespół Techland.

Wczoraj rano pojawiły się pierwsze plotki dotyczące Dead Island 2, czyli kontynuacji serii popularnych zombiakowych sandboksów. Doniesienia te okazały się mieć pokrycie w rzeczywistości i podczas konferencji firmy Sony wydawca Deep Silver oficjalnie zapowiedział tę grę, jak również pokazał premierowy zwiastun. Zgodnie z przewidywaniami, nad projektem nie pracuje odpowiedzialne za poprzednie odsłony studio Techland. Polski zespół pożegnał się już z tą marką i teraz zajęty jest rozwijaniem podobnych pomysłów w Dying Light. Dlatego wyprodukowanie Dead Island 2 powierzono ekipie Yager Development, czyli twórcom wypuszczonej dwa lata temu ponurej strzelanki Spec Ops: The Line. Marka wydaje się być więc w dobrych rękach.

Akcja gry rozpocznie się kilka miesięcy po przedstawionych w poprzednich odsłonach wydarzeniach na wyspie Banoi. Władzom nie udało się zdusić w zarodku epidemii wirusa przeobrażającego ludzi w żywe trupy. Epidemia rozprzestrzeniła się na teren Kalifornii i rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o wykorzystaniu wojska do utworzenia z całego stanu jednej wielkiej strefy kwarantanny. Wewnątrz pozostało wielu zwykłych ludzi, którzy odmówili opuszczenia swoich domów. Miejsce to stało się również mekką dla osób szukających ekstremalnych wrażeń, jak i renegatów mogących tutaj żyć bez żadnych zasad.

Zapowiedziano Dead Island 2 - grę tworzą autorzy Spec Ops: The Line - ilustracja #1

Podczas kampanii zwiedzimy wiele z łatwo poznawalnych lokacji, takich jak most Golden Gate w San Francisco, czy deptak Venice Beach w Lost Angeles. Wszystkie te miejscówki ukazane zostaną w pełnej detali grafice generowanej przez technologię Unreal Engine 4.

Na razie niewiele wiadomo na temat mechanizmów rozgrywki. Wypuszczony zwiastun to filmik CG, jedynie wprowadzający w klimat produkcji. Możemy jednak spodziewać się rozwinięcia rozwiązań z poprzednich odsłon. Otrzymamy zatem widok z oczu postaci oraz brutalny system walki, podczas którego wykorzystamy własnoręcznie skonstruowane szalone bronie. Nie zabraknie trybu multiplayer, pozwalającego na zabawę ośmiu graczom jednocześnie. Tylko od nich zależeć ma, czy będą współpracowali, czy też postawią raczej na rywalizację . Postacie podzielone zostaną na kilka klas, takich jak specjalizujący się w bezpośrednich konfrontacjach Berserker czy preferujący podejście skradankowe Myśliwy. Rozbudowany system rozwoju pozwoli dopasować każdą z tych profesji do własnego stylu zabawy

Dead Island 2 powstaje z myślą o pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Wersja na platformę firmy Sony otrzyma na wyłączność dodatkową zawartość. Premiera zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku.

  1. Dead Island 2 – oficjalna strona gry