Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2015, 08:36

autor: Góral

Dead Island 2 - nad grą nie pracuje już Yager Development

Deep Silver, wydawca gry Dead Island 2, poinformował, że studio Yager Development nie pracuje już nad tą wyczekiwaną produkcją. Niestety, nie zdradzono powodów rozstania ani nazwy nowego dewelopera.

Dead Island 2 – studio Yager Development przegrało walkę z zombie. - Dead Island 2 - nad grą nie pracuje już Yager Development - wiadomość - 2015-07-15
Dead Island 2 – studio Yager Development przegrało walkę z zombie.

Nie mamy dobrych wieści dla osób wyczekujących gry Dead Island 2. Produkcja, zapowiedziana dwa lata temu na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC, od dłuższego czasu ma problemy z postępem prac. Tytuł pierwotnie planowany był na czerwiec bieżącego roku, jednak najpierw pojawiły się plotki, że premierę przesunięto na jesień 2015 roku, które nie okazały się prawdą, gdyż ostatecznie debiut przełożono na… 2016 rok. Ciężko stwierdzić, czy termin ten zostanie dotrzymany, gdyż firma Deep Silver, wydawca tytułu, poinformowała, że zrezygnowała z usług studia Yager Development, odpowiedzialnego za produkcję tytułu.

„Wraz z Dead Island 2, Deep Silver zamierza dostarczyć sequel Dead Island na jaki fani serii zasługują. Po dogłębnej analizie informujemy, że podjęliśmy decyzję o rozstaniu ze studiem Yager. Będziemy kontynuować pracę na wprowadzeniem naszej wizji Dead Island 2 do życia i podzielimy się kolejnymi informacjami w późniejszym czasie” – napisano na Twitterze.

Niestety nie zdradzono ani powodów rozstania, ani nazwy nowego dewelopera. Być może takowy nie został jeszcze w ogóle wybrany? Nie wiadomo także, w jakim stanie obecnie znajduje się projekt. Ciężko więc stwierdzić, czy firma rozpocznie prace nad Dead Island 2 od nowa, czy też będzie dalej rozwijać to, co udało się stworzyć pracownikom Yager Development. Czekamy na dalsze wyjaśnienia.

Dead Island 2 - nad grą nie pracuje już Yager Development - ilustracja #3

Dead Island 2 to kolejna odsłona serii pierwszoosobowych gier akcji. Pierwsza część, stworzona przez polskie studio Techland, ukazała się na rynku w 2011 roku. Dwa lata później zadebiutowało Dead Island Riptide, czyli nieformalna część druga. W późniejszych latach doczekaliśmy się spin-offu w postaci trzecioosobowego Escape Dead Island oraz gry MOBA Dead Island: Epidemic.