Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2014, 12:30

autor: Entelarmer

Tekken 7 może ukazać się na PC?

W przeprowadzonym niedawno wywiadzie Katsuhiro Harada z firmy Bandai Namco Entertaiment zdradził, że wciąż nie ustalono docelowych platform dla gry Tekken 7, a co więcej – poważnie rozważa wydanie siódmej części kultowej serii bijatyk na PC.

Siódma „Żelazna Pięść” ma ukazać się w wersji arcade już w marcu 2015 roku. - Tekken 7 może ukazać się na PC? - wiadomość - 2014-12-22
Siódma „Żelazna Pięść” ma ukazać się w wersji arcade już w marcu 2015 roku.

Katsuhiro Harada to jeden z ważniejszych twórców stojących za serią Tekken – wystarczy wspomnieć, że brał udział w tworzeniu wszystkich części cyklu. Tym większe znaczenie mają słowa wypowiedziane w wywiadzie z koreańskim serwisem inven (częściowo przetłumaczonym przez stronę Avoiding the Puddle), z których wynika, że firma Bandai Namco Games (od kilku dni znana jako Bandai Namco Entertainment) rozważa wydanie Tekken 7 w wersji na PC:

Jeszcze nie zdecydowaliśmy ani nie potwierdziliśmy platform sprzętowych poza automatami, na których ukaże się [Tekken 7 – przyp. autora]. Rozważamy wersje PC dla wybranych krajów, które preferują lub potrzebują grania na PC.

Dodał przy tym, że wykorzystanie Unreal Engine 4, tańsze i szybsze niż tworzenie własnego silnika graficznego, będzie wymagać dalszej optymalizacji i od tego będzie zależeć ukazanie się gry na inne platformy sprzętowe. Gdy zaś zapytano go o datę premiery Tekken 7, Harada zapowiedział wydanie gry w wersji arcade (a więc na wciąż popularne w Japonii automaty) w marcu 2015 roku, a wersje konsolowe „przeważnie ukazują się rok po wydaniu wersji arcade”. Zdradził również, że „siódemka” zakończy obecną od początku serii historię klanu Mishima.

Katsuhiro Harada wspomniał również pokrótce o dwóch innych bijatykach tworzonych przez Namco Bandai Entertainment: Tekken x Street Fighter (crossover serii Tekken i Street Fighter) oraz Pokken Tournament (bijatyce opartej na popularnej serii gier Pokemon), lecz niestety nie ujawnił żadnych istotnych informacji.

Rozpoczęta w 1994 roku seria Tekken to jeden z najważniejszych tytułów wśród bijatyk, a wypuszczony w 1997 roku Tekken 3 może się pochwalić drugą najwyższą średnią ocen z recenzji na stronie Metacritic (96). Przez długi czas będąca exclusivem na konsole firmy Sony, w 2009 roku Tekken 6 jako pierwsza część cyklu ukazał się także na konsole innego wydawcy (Xbox 360), a w jego ślady poszedł wkrótce Tekken Tag Tournament 2, wydany w 2012 roku na Xboksa 360 oraz Wii U.