Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2014, 14:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tekken 7 na PC pojawił się w ofercie sklepu Amazon

W ofercie sklepu Amazon pojawiła się gra Tekken 7 w wersji na komputery PC. Obecnie wiemy, że tytuł szykowany jest z myślą o konsolach PlayStation 4 i Xbox One - firma Namco Bandai nie zapowiedziała żadnych innych wersji. Niemniej za kilka dni odbywają się targi Comic-Con International w San Diego na których mamy poznać szczegóły dotyczące gry, więc być może wtedy też doczekamy się oficjalnej zapowiedzi PC-towej edycji?

Firma Namco Bandai ostatnio oficjalnie zapowiedziała grę Tekken 7 na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Niestety przy okazji nie zdradzono niemal żadnych konkretów. Dowiedzieliśmy się jedynie, że produkcję napędzać ma technologia Unreal Engine 4. Szykuje się więc poważna zmiana w serii, której kolejne odsłony wykorzystywały autorskie silniki studia, jednak ten ruch, według szefa zespołu deweloperskiego Katsuhiro Harady, pozwoli nie tylko osiągnąć wysoki poziom oprawy graficznej, ale także w razie potrzeby przenieść grę na inne platformy sprzętowe. Wydaje się, że nowa odsłona popularnej serii bijatyk ukaże się więc nie tylko na next-genach, ale także na komputerach PC, a źródłem tych doniesień po raz kolejny jest sklep Amazon. W angielskim oddziale pojawił się bowiem pre-order na „siódemkę” w wersji na PlayStation 4, Xboksa One i właśnie PC-ty. Oferta została już niestety usunięta, ale w Internecie nic nie ginie i zachował się zrzut ekranu z karty produktu.

Tekken 7 na PC pojawił się w ofercie sklepu Amazon - ilustracja #1

Namco Bandai nie ustosunkowało się jeszcze do tych doniesień, ale już nie raz byliśmy świadkami tego typu wycieków, więc bardzo możliwe, że Tekken 7 faktycznie zagości na komputerach PC. Sprawa zapewne wyjaśni się za kilka dni podczas targów Comic-Con International w San Diego, na których to twórcy obiecali podzielić się szczegółami dotyczącymi gry.

Tekken 7 na PC pojawił się w ofercie sklepu Amazon - ilustracja #2Seria Tekken to jedna z najważniejszych marek wśród bijatyk. Pierwsza odsłona ukazała się w 1994 roku na automatach, a po kilku miesiącach trafiła na konsolę PSOne. Kolejne części, oprócz wersji na maszyny znajdujące się w salonach gier, pojawiały się wyłącznie na urządzeniach firmy Sony. Dopiero Tekken 6 z 2009 roku przełamał ten trend, ukazując się również na Xboksie 360.