Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2014, 13:30

The Last of Us – objętość edycji Remastered, sequel i inne wieści

W ostatnich dniach pojawiło się sporo różnych wieści na temat gry The Last of Us. Dowiedzieliśmy się, że instalacja wersji Remastered na PlayStation 4 pochłonie 50 GB wolnego miejsca, w dniu premiery tej edycji zostanie wypuszczony patch z nowymi funkcjami, a 28 lipca w USA odbędzie się ciekawe wydarzenie dedykowane dziełu studia Naughty Dog. Poruszono też ponownie temat kontynuacji gry.

The Last of Us w skrócie:
  • Producent: Naughty Dog
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: survivalowa gra akcji TPP w realiach postapokalipsy
  • Platformy sprzętowe: PS3, PS4
  • Terminy premier: 14 czerwca 2013 (PS3), 29 lipca 2014 (PS4)
  • Nasza ocena: 9 / 10 (g40st)

Mimo że The Last of Us, wydane trzynaście miesięcy temu, święciło największe triumfy w ubiegłym roku, po dziś dzień gra studia Naughty Dog nie schodzi z ust graczy i innych przedstawicieli naszej branży na całym świecie. Najważniejszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbliżająca się wielkimi krokami premiera edycji Remastered, czyli pakietu składającego się z samej produkcji i wszystkich dodatków do niej w odświeżonej formie, dostosowanej do możliwości konsoli PlayStation 4. Debiut tego wydania nastąpi za tydzień – 29 lipca – zatem nic dziwnego, że ostatnimi czasy dociera do nas dużo wieści na temat omawianej pozycji. Ostatnio poznaliśmy rozmiar plików instalacyjnych produkcji i zawartość pierwszego patcha do niej (przygotowywanego na dzień premiery), a także dowiedzieliśmy się o specjalnym wydarzeniu poświęconym The Last of Us i usłyszeliśmy kolejne informacje na temat potencjalnej kontynuacji tego tytułu. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Jak ujawniono niedawno, The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy. Trudno uwierzyć, by twórcy w obliczu takiego sukcesu zrezygnowali z wykreowania sequela. - The Last of Us – edycja Remastered, sequel i inne wieści - wiadomość - 2014-07-22
Jak ujawniono niedawno, The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy. Trudno uwierzyć, by twórcy w obliczu takiego sukcesu zrezygnowali z wykreowania sequela.

Patch na premierę i instalacja edycji Remastered

Z informacji uzyskanych przez serwis Eurogamer od pierwszych graczy, jacy mieli okazję położyć swoje ręce na wersji Remastered (na skutek pomyłki pewnych sklepów), wynika, że gra wymaga instalacji na dysku twardym, która pochłania 50 GB przestrzeni. Ponadto to samo źródło podało informację – uzyskaną od Arnego Meyera, pracownika studia Naughty Dog odpowiedzialnego za komunikację ze społecznością – na temat łatki przygotowywanej na dzień premiery wspomnianego wydania. „Day one patch” będzie zawierał tryb robienia zdjęć (najpewniej z opcją swobodnej manipulacji kamerą), a także pełnometrażowy film dokumentalny pod tytułem Grounded, który opowiada o kulisach produkcji The Last of Us.

Edycja Remastered ma się cechować przede wszystkim wyraźnie upiększoną grafiką, wyświetlaną w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę. - The Last of Us – edycja Remastered, sequel i inne wieści - wiadomość - 2014-07-22
Edycja Remastered ma się cechować przede wszystkim wyraźnie upiększoną grafiką, wyświetlaną w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę.

The Last of Us: One Night Live

Z okazji premiery edycji Remastered studio Naughty Dog i firma Sony Computer Entertainment organizują specjalne wydarzenie – The Last of Us: One Night Live – które będzie miało miejsce 28 lipca w kalifornijskim mieście Santa Monica. Pojawią się na nim kluczowi aktorzy dubbingowi z gry (m.in. Troy Baker i Ashley Johnson) i będą czytali na żywo kwestie dialogowe z wybranych scen pod okiem Neila Druckmana, dyrektora kreatywnego i scenarzysty z zespołu Naughty Dog. Na scenie wystąpi również kompozytor Gustavo Santaolalla, by wykonać przed publicznością utwory ze ścieżki dźwiękowej produkcji. Wstęp na imprezę jest darmowy, jednak wymaga rezerwacji biletów – a że wejściówki wyczerpały się w błyskawicznym tempie, pozostaje jedynie oglądać wydarzenie na żywo za pośrednictwem jednego z kanałów streamingujących, np. YouTube’a.

Sequel

Kwestia kontynuacji The Last of Us została również poruszona przez Arnego Meyera, jednak tym razem w rozmowie z redaktorami z serwisu VideoGamer.com. Deweloper powiedział, że studio rozważa różne opcje, jeśli chodzi o sequel. Stwierdził przy tym, iż nie czynienie tego byłoby „wyrządzeniem krzywdy zarówno samemu zespołowi Naughty Dog, jak i jego fanom”. Niestety, nie ma co się spodziewać rychłej zapowiedzi The Last of Us 2, jako że uwagę osób odpowiedzialnych za „jedynkę” zaprząta obecnie Uncharted 4: A Thief’s End. Również wymieniony wcześniej aktor dubbingowy Troy Baker (głos Joela) kilka dni temu stwierdził, że „jeszcze nie ma nic na horyzoncie”, jeśli chodzi o kontynuację ubiegłorocznego hitu.