Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2014, 20:36

Tekken 7 zostanie zapowiedziany podczas zawodów Evo 2014; grę napędza silnik Unreal Engine 4

Dzięki filmikowi z zapowiedzią, który przed czasem wyciekł z serwisu IGN, dowiedzieliśmy się, że podczas odbywających się właśnie finałów turnieju Evo 2014, firma Bandai Namco przedstawi oficjalnie siódmą odsłonę serii Tekken. Tekken 7 zostanie wydany na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 i niewykluczone, że także na innych platformach sprzętowych. Produkcję napędzać będzie silnik Unreal Engine 4.

Aktualizacja: Pojawił się oficjalny teaser trailer gry Tekken 7.

Wiadomość oryginalna:

Szósta odsłona serii pojawiła się w sklepach pięć lat temu

Portal AOL zrobił niemiłą niespodziankę serwisowi IGN oraz firmie Banda Namco, zamieszczając przed czasem film, w którym możemy usłyszeć po raz pierwszy o siódmej odsłonie serii Tekken. Informacja ta miała zostać przedstawiona graczom po oficjalnej zapowiedzi tytułu przez deweloperów na finałach kończącego się dziś turnieju Evo 2014. Ostatnie pojedynki imprezy, która odbywa się w Las Vegas, zaplanowane są na wieczór amerykańskiego czasu.

Dzięki klipowi, który możecie obejrzeć tutaj, dowiedzieliśmy się, że kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk w historii pojawi się na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Niestety, nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, wykorzystujących autorskie silniki graficzne, siódemkę napędzać będzie Unreal Engine 4. Dyrektor zespołu deweloperskiego, Katsuhiro Harada, stwierdził, że zaadoptowanie technologii stworzonych przez Epic Games pozwoli twórcom z łatwością dostarczyć wysokiej jakość next-genową oprawę graficzną, a także umożliwia bezproblemowe przeniesienie tytułu na inne platformy sprzętowe. Niewykluczone więc, że producenci Tekkena 7 rozważają też wersje gry na komputery PC lub konsole poprzedniej generacji. Więcej szczegółów dotyczących projektu powinniśmy poznać jutro.

  1. Zapowiedź serwisu IGN
  2. Oficjalna strona turnieju Evo 2014
  3. Oficjalna strona firmy Bandai Namco
  4. Oficjalna strona serii Tekken