Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Pedestrian (PC)

The Pedestrian PC

Hybryda platformówki i gry logicznej, stworzona przez niezależne studio Skookum Arts. W The Pedestrian kontrolujemy ludzika przemieszczającego się po znakach drogowych i tablicach informacyjnych, które dodatkowo musimy układać na ekranie oraz umiejętnie ze sobą łączyć.

Logiczne | platformówki | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka The Pedestrian (PC)

producent: Skookum Arts

wydawca: Skookum Arts

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29stycznia2020

29stycznia2020

Steam

The Pedestrian jest pomysłową produkcją z pogranicza gier platformowych i logicznych. Tytuł został stworzony przez niezależne studio Skookum Arts i choć początkowo powstawał jako poboczny projekt znacznie mniejszego kalibru (noszący miano Bathroom Break), którego opracowanie miało zająć autorom nie więcej niż sześć miesięcy, ostatecznie przeobraził się w znacznie większą pozycję. W międzyczasie twórcy próbowali zdobyć (za pośrednictwem serwisu Kickstarter) pieniądze potrzebne do ukończenia prac nad nim, jednak zorganizowana w 2017 roku kampania crowdfundingowa zakończyła się fiaskiem (aczkolwiek nie do końca, gdyż udało im się zebrać ponad połowę zamierzonej kwoty, a tym samym – wzbudzić zainteresowanie graczy).

Mechanika

W grze The Pedestrian akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad czarnym ludzikiem, który porusza się w obrębie wszelkiej maści znaków drogowych i tablic informacyjnych oraz prostych ekranów. Nasz podopieczny skacze po platformach i omija przeszkody, a także rozwiązuje nieskomplikowane zagadki środowiskowe czy też szuka skrzętnie poukrywanych przedmiotów, których potrzebuje, by dalsza droga stanęła przed nim otworem.

Na tym jednak nie kończy się nasza rola, gdyż dodatkowo obiekty, po których biega i skacze nasz ludzik, musimy układać na ekranie oraz umiejętnie łączyć je ze sobą. W ten sposób otwieramy protagoniście przejścia z jednego znaku (lub tablicy) na drugi bądź na przykład prowadzimy zasilanie do wyłączonego ekranu stanowiącego kontynuację danego etapu.

Kwestie techniczne

The Pedestrian prezentuje unikalne podejście do tematu oprawy graficznej. Właściwa rozgrywka toczy się na wszelkiej maści obiektach, których zawartość przedstawiono w formie prostych rysunków i symboli. Tłem dla nich są jednak pełne detali lokacje – od ulic, przez wnętrza budynków, skończywszy na systemie kanałów miejskich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Pedestrian

Wymagania wiekowe The Pedestrian

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Pedestrian

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit