Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4Switch
Okładka The Gardens Between (PC)

The Gardens Between

Nietypowa gra przygodowa autorstwa niezależnego studia The Voxel Agents. Głównymi bohaterami The Gardens Between są uparta Arina oraz jej młody, lecz obdarzony niebywałą inteligencją przyjaciel Frendt.

Przygodowe | elementy logiczne | indie | 2.5D | eksperymentalne/artystyczne

The Gardens Between jest nietypową grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio The Voxel Agents. W portfolio zespołu znajduje się między innymi ciepło przyjęta seria The Train Conductor, wydana na urządzeniach mobilnych. Opisywana tutaj produkcja trafiła na platformę Switch, PC i PS4.

Fabuła

Głównymi bohaterami The Gardens Between są uparta Arina oraz jej młody przyjaciel Frendt, obdarzony niebywałą jak na swój wiek inteligencją. Osią fabuły jest przyjaźń łącząca protagonistów, którzy trafiają do surrealnego świata zbudowanego na bazie ich wspomnień i związanych z nimi przedmiotów. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest odkrycie jego tajemnic.

Mechanika

W The Gardens Between na platformie Switch, PC i PS4 akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Schemat rozgrywki oparto na rozwiązywaniu kolejnych zagadek logicznych i środowiskowych oraz na spokojnej eksploracji niewielkich, surrealnych lokacji. Poszczególne „światy”, czyli tytułowe Ogrody, zbudowano na planie walca, a ich centralny punkt stanowią obiekty związane z przeszłością dwójki bohaterów – może to być komputer i jego podzespoły, czy choćby narzędzia ogrodnicze. Łamigłówki oparto natomiast na manipulacji czasoprzestrzenią.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną The Garden’s Between jest prosta, aczkolwiek przyjazna dla oka oprawa graficzna, utrzymana w kreskówkowej konwencji. Zabawie towarzyszy klimatyczna, ambientowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Gardens Between

Klasyfikacja PEGI The Gardens Between

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Gardens Between

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

The Gardens Between ukaże się na PlayStation 4 - mamy zwiastun z rozgrywką
The Gardens Between ukaże się na PlayStation 4 - mamy zwiastun z rozgrywką

wiadomość30 października 2017

Podczas konferencji Sony na Paris Games Week opublikowano nowy zwiastun gry logicznej The Gardens Between z fragmentami rozgrywki. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja ukaże się nie tylko na PC-tach, ale i na konsoli PlayStation 4.

PC
PS4
Switch