Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4iOSXONE
Okładka Creaks (PC)

Creaks

Nastrojowa dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna z elementami zręcznościowymi. W Creaks przemierzamy surrealistyczny świat, do którego bohater trafia przez ukryte przejście w swoim mieszkaniu. Grę wyprodukowało studio Amanita Design, twórcy Machinarium i serii Samorost.

Przygodowe | fantasy | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie | side-scroll

Okładka Creaks (PC)

data premiery gry:

10lip2020

iOS

22lip2020

PC Switch PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Creaks to dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna, w której trafiamy do surrealistycznego i pełnego tajemnic świata. Deweloperem jest czeskie studio Amanita Design. Zespół istnieje do 2003 i przez lata wyrobił sobie dobrą reputację wśród fanów tradycyjnych przygodówek. Twórcy odpowiadają za świetnie przyjęte Machinarium, serię Samorost, Botaniculę oraz wydane w 2018 roku Chuchel. Dzieła Czechów odznaczają się interesującą dwuwymiarową oprawą graficzną i specyficznym stylem przedstawiania świata oraz fabuły, często bez używania jakiegokolwiek tekstu.

Mechanika

Creaks jest połączeniem przygodówki z grą logiczną i elementami skradanki. Gracze wcielają się w wiodącego spokojne życie bohatera. Pewnego dnia odkrywa on w swoim pokoju przykryte tapetą i tynkiem tajemnicze przejście, które z ciekawością otwiera, by następnie przenieść się do innego wymiaru. Podczas zabawy przemierzamy surrealistyczny i przypominający labirynt świat, którego mieszkańcy to dziwaczne maszyny, roboty oraz bestie. Rozwiązujemy także różnego rodzaju zagadki i unikamy kontaktu z agresywnymi postaciami niezależnymi. Wszystko to po to, by ostatecznie znaleźć drogę powrotną do domu.

Kwestie techniczne

Specyficzna komiksowa dwuwymiarowa oprawa graficzna Creaks przypomina w dużym stopniu Machinarium. Rozgrywce towarzyszy nastrojowa muzyka. Tytuł pozbawiony jest jakichkolwiek mówionych dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,99 PLN

Gry podobne do Creaks

Wymagania wiekowe Creaks

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Creaks

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami
Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami

wiadomość22 lipca 2020

Creaks to nowa dwuwymiarowa przygodówka twórców Machinarium, która zadebiutowała właśnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyków, zdobywając wysokie noty w pierwszych recenzjach.

Data premiery Creaks - nowej przygodówki twórców Machinarium
Data premiery Creaks - nowej przygodówki twórców Machinarium

wiadomość14 lipca 2020

Studio Amanita Design (twórcy m.in. świetnie przyjętego Machinarium) ogłosiło dzisiaj datę premiery nadchodzącej przygodówki Creaks. W produkcję zagramy jeszcze w tym miesiącu.

Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę
Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę

wiadomość9 października 2018

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grze Machinarium, zapowiedziało właśnie nową dwuwymiarową przygodówkę, zatytułowaną Creaks. Produkcja ukaże się w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

PC
Switch
PS4
XONE
iOS