Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitch
Okładka Creaks (PS4)

Creaks

Nastrojowa dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna z elementami zręcznościowymi. W Creaks przemierzamy surrealistyczny i pełen tajemnic świat, do którego bohater trafia przez ukryte przejście w swoim mieszkaniu. Autorem gry jest Amanita Design, twórcy m.in.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Okładka Creaks (PS4)

data premiery gry:

Creaks to dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna, w której trafiamy do surrealistycznego i pełnego tajemnic świata. Deweloperem jest czeskie studio Amanita Design. Zespół istnieje do 2003 i przez lata wyrobił sobie dobrą reputację wśród fanów tradycyjnych przygodówek. Twórcy odpowiadają za świetnie przyjęte Machinarium, serię Samorost, Botaniculę oraz wydane w 2018 roku Chuchel. Dzieła Czechów odznaczają się interesującą dwuwymiarową oprawą graficzną i specyficznym stylem przedstawiania świata oraz fabuły, często bez używania jakiegokolwiek tekstu.

Mechanika

Creaks jest połączeniem przygodówki z grą logiczną i elementami skradanki. Gracze wcielają się w wiodącego spokojne życie bohatera. Pewnego dnia odkrywa on w swoim pokoju przykryte tapetą i tynkiem tajemnicze przejście, które z ciekawością otwiera, by następnie przenieść się do innego wymiaru. Podczas zabawy przemierzamy surrealistyczny i przypominający labirynt świat, którego mieszkańcy to dziwaczne maszyny, roboty oraz bestie. Rozwiązujemy także różnego rodzaju zagadki i unikamy kontaktu z agresywnymi postaciami niezależnymi. Wszystko to po to, by ostatecznie znaleźć drogę powrotną do domu.

Kwestie techniczne

Specyficzna komiksowa dwuwymiarowa oprawa graficzna Creaks przypomina w dużym stopniu Machinarium. Rozgrywce towarzyszy nastrojowa muzyka. Tytuł pozbawiony jest jakichkolwiek mówionych dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Creaks

Wymagania wiekowe Creaks

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Creaks

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, Windows 7

Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę
Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę

wiadomość9 października 2018

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grze Machinarium, zapowiedziało właśnie nową dwuwymiarową przygodówkę, zatytułowaną Creaks. Produkcja ukaże się w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

PC
Switch
PS4