Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 18:30

Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami

Creaks to nowa dwuwymiarowa przygodówka twórców Machinarium, która zadebiutowała właśnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem krytyków, zdobywając wysokie noty w pierwszych recenzjach.

Przygodówka twórców Machinarium debiutuje ze świetnymi recenzjami - ilustracja #1

Creaks to najnowsza produkcja czeskiego studia Amanita Design, która zapowiedziana została w 2018 roku. Niezależny deweloper jest od lat świetnie znany ze swoich gier przygodowych, takich jak Machinarium, Botanicula czy Samorost. Dzieła Czechów odznaczają się także interesującą dwuwymiarową oprawą graficzną i specyficznym stylem przedstawiania fabuły. Creaks zadebiutowało 10 lipca na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, a od dziś dostępne jest na pecetach oraz PlayStation 4, Nintendo Switch i Xboksie One.

Pierwsze recenzje gry są niezwykle pozytywne. W serwisie Metacrictic Creaks zdobyło 82 punkty. Średnia ocena jest nieco wyższa na OpenCriticu i wynosi tam 85 punktów.

Wybrane recenzje gry Creaks:

 1. Wccftech – 9,5/10
 2. Adventure Gamers – 4,5/5
 3. PlayStation Universe – 9,5/10
 4. Guardian – 4/5
 5. Push Square – 9/10
 6. Critical Hit – 8/10
 7. Eurogamer Italy – 8/10
 8. Slant Magazine – 3,5/5

Krytycy w dużej mierze są zgodni co do tego, że Amanita po raz kolejny zaskakuje jakością wykonania audiowizualnej strony gry. Chwalona jest ręcznie rysowana dwuwymiarowa oprawa graficzna, animacje oraz efekty dźwiękowe i muzyka. Budują one unikalny klimat tajemniczego świata, który podczas trwającej około pięć godzin przygody zwiedzamy wraz z głównym bohaterem. Recenzenci dzielą się też wieloma ciepłymi opiniami na temat rozgrywki. Oferuje ona interesujące zagadki oraz mechanikę zabawy, która nieustannie zmienia się i rozwija, stawiając przed graczami ciekawe wyzwania.

 1. Oficjalna strona studia Amanita Design
 2. Oficjalna strona gry Creaks
 3. Creaks na platformie Steam