Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2018, 21:49

Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grze Machinarium, zapowiedziało właśnie nową dwuwymiarową przygodówkę, zatytułowaną Creaks. Produkcja ukaże się w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

Studio Amanita Design istnieje do 2003 i przez lata wyrobiło sobie dobrą reputację wśród fanów tradycyjnych przygodówek. Deweloper odpowiada za świetnie przyjęte Machinarium, serię Samorost, Botaniculę oraz wydane w tym roku Chuchel. Dzieła Czechów odznaczają się także interesującą dwuwymiarową oprawą graficzną i specyficznym stylem przedstawiania fabuły. Do listy produkcji twórców wkrótce dołączy zapowiedziana dziś gra Creaks. Autorzy opublikowali właśnie pierwszy zwiastun tytułu oraz potwierdzili, że pojawi się on w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

Creaks będzie połączeniem przygodówki z grą logiczną wzbogaconym o elementy skradankowe. Gracze wcielają się w wiodącego spokojne życie bohatera. Pewnego dnia odkrywa on w swoim pokoju przykryte tapetą i tynkiem tajemnicze przejście, które z ciekawością otwiera, by następnie przenieść się do innego wymiaru. Podczas zabawy gracze przemierzają surrealistyczny i przypominający labirynt świat, którego mieszkańcy to dziwaczne maszyny, roboty oraz bestie. Ręcznie rysowane tła i dwuwymiarowa oprawa graficzna przypominają w dużym stopniu Machinarium. W trakcie rozgrywki będziemy rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, unikać kontaktu z agresywnymi postaciami niezależnymi, by ostatecznie znaleźć drogę powrotną do domu.

  1. Oficjalna strona studia Amanita Design