Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2018, 21:49

autor: Ender

Creaks – twórcy Machinarium zapowiadają kolejną grę

Czeskie studio Amanita Design, znane dzięki grze Machinarium, zapowiedziało właśnie nową dwuwymiarową przygodówkę, zatytułowaną Creaks. Produkcja ukaże się w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

Studio Amanita Design istnieje do 2003 i przez lata wyrobiło sobie dobrą reputację wśród fanów tradycyjnych przygodówek. Deweloper odpowiada za świetnie przyjęte Machinarium, serię Samorost, Botaniculę oraz wydane w tym roku Chuchel. Dzieła Czechów odznaczają się także interesującą dwuwymiarową oprawą graficzną i specyficznym stylem przedstawiania fabuły. Do listy produkcji twórców wkrótce dołączy zapowiedziana dziś gra Creaks. Autorzy opublikowali właśnie pierwszy zwiastun tytułu oraz potwierdzili, że pojawi się on w 2019 roku na konsolach oraz komputerach PC.

Creaks będzie połączeniem przygodówki z grą logiczną wzbogaconym o elementy skradankowe. Gracze wcielają się w wiodącego spokojne życie bohatera. Pewnego dnia odkrywa on w swoim pokoju przykryte tapetą i tynkiem tajemnicze przejście, które z ciekawością otwiera, by następnie przenieść się do innego wymiaru. Podczas zabawy gracze przemierzają surrealistyczny i przypominający labirynt świat, którego mieszkańcy to dziwaczne maszyny, roboty oraz bestie. Ręcznie rysowane tła i dwuwymiarowa oprawa graficzna przypominają w dużym stopniu Machinarium. W trakcie rozgrywki będziemy rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, unikać kontaktu z agresywnymi postaciami niezależnymi, by ostatecznie znaleźć drogę powrotną do domu.

  1. Oficjalna strona studia Amanita Design
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Creaks

Creaks