Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCAND
Okładka Chuchel (iOS)

Chuchel

Przygodówka typu point-and-click, stworzona przez niezależne czeskie studio Amanita Design. W Chuchel gracz wciela się w tytułowego stworka, a jego zadaniem jest dopadnięcie tajemniczego złoczyńcy i odzyskanie skradzionej przez niego wisienki.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | humorystyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Chuchel (iOS)

data premiery gry:

7mar2018

PC

29lis2018

AND iOS

Chuchel to przygodówka typu point-and-click opracowana przez niezależny czeski zespół Amanita Design; w portfolio studia można znaleźć ciepło przyjęte tytuły: Machinarium, Botaniculę oraz serię Samorost. Opisywana tutaj produkcja pojawiła się na platformie PC, AND i iOS.

Fabuła

Akcja Chuchel toczy się w fikcyjnym świecie zamieszkałym przez fantastyczne istoty. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Chuchel, czyli czarny stworek przypominający owłosioną kulkę. Protagonista wyrusza wraz ze swoim rywalem Kekelem na pełną niebezpieczeństw wyprawę – ich celem jest dopadnięcie tajemniczego złoczyńcy i odzyskanie skradzionej przez niego wisienki.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, AND i iOS Chuchel akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim rozwiązywaniem pomysłowych łamigłówek i wchodzeniem w interakcję z oryginalnymi postaciami neutralnymi. Każda plansza to osobne wyzwanie: mamy na przykład okazję spotkać się z oszalałymi Pac-Manami, wziąć udział w ptasim wyścigu czy choćby spróbować przechytrzyć Potwora z basenu. Poza tym nie brakuje tu odwołań do klasycznych gier wideo, a całość doprawiono solidną dawką humoru sytuacyjnego.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Chuchel jest przyjemna dla oka, dwuwymiarowa oprawa graficzna, doskonale wpasowująca się w specyfikę dotychczasowych dzieł zespołu Amanita Design. Pieczę nad grą sprawował Jaromír Plachý (czeski animator, którego autorskim dziełem była wspomniana wcześniej Botanicula), z kolei za muzykę odpowiada zespół DVA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Chuchel

Klasyfikacja PEGI Chuchel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chuchel

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Wieści ze świata (Chuchel, Rogue Trooper Redux, SingStar Celebration) 6/10/2017
Wieści ze świata (Chuchel, Rogue Trooper Redux, SingStar Celebration) 6/10/2017

wiadomość6 października 2017

Dziś piszemy o pierwszym trailerze czeskiej przygodówki Chuchel, równym starcie Rogue Trooper Redux na Nintendo Switch i pozostałych platformach oraz dacie premiery i piosenkach, które znajdziecie w SingStar Celebration. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
AND
iOS