Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2020, 19:13

autor: Entelarmer

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach

W sieci pojawiły się materiały z książki The World of Cyberpunk 2077. Uwzględniają one kompletną mapę świata gry Cyberpunk 2077 oraz grafiki przedstawiające lokacje, reklamy czy mieszkańców Night City.

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach - ilustracja #1
Grafiki z World of Cyberpunk 2077 można już znaleźć w sieci.

Do premiery Cyberpunka 2077 pozostało jeszcze kilka miesięcy (i miejmy nadzieję, że nie więcej). Jednak jeszcze wcześniej otrzymamy coś, co umili nam oczekiwanie na produkcję. Mowa o książce zawierającej najważniejsze informacje na temat świata gry wraz z pokazującymi go ilustracjami. Najwyraźniej niektórzy otrzymali swoje egzemplarze The World of Cyberpunk 2077 nieco wcześniej i nie omieszkali pochwalić się tym na Twitterze.

Szczęśliwcami są nabywcy wydania w języku niemieckim, które zadebiutowało nieco przed angielskim. Niemniej zapewne wkrótce usłyszymy o dostarczeniu anglojęzycznych kopii książki. „Zapewne”, bo choć oficjalna strona wydawnictwa Dark Horse podaje datę premiery 29 lipca, w sieci pojawiają się sprzeczne doniesienia. Jedni jeszcze wczoraj otrzymali powiadomienie od Amazonu (w tym brytyjskiego oddziału sklepu) o rychłym dostarczeniu The World of Cyberpunk 2077. Jednak inni donoszą, jakoby mieli zobaczyć swoje egzemplarze dopiero w sierpniu, a w niektórych przypadkach Amazon usunął informację na temat przewidywanego terminu dostawy.

Świat Cyberpunk 2077

Pomijając zawirowania z datą premiery, szczęśliwi posiadacze The World of Cyberpunk 2077 podzielili się garścią materiałów z książki. Uwzględniają one niejako kompletną mapę świata z podziałem na dystrykty, udostępnioną przez Kalenko z Twittera (via Reddit). Wcześniej musieliśmy się zadowolić fanowskim projektem opartym na niekompletnej ilustracji, który – jak się okazuje – nie do końca odpowiadał stanowi faktycznemu. Również w książce nie otrzymaliśmy obrazu z całą mapą na jednej stronie. Niemniej użytkownik AVPejavar z Reddita poskładał fragmenty obrazu w całość – efekt możecie zobaczyć poniżej.

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach - ilustracja #2
Źródło: Reddit.

Zasadniczy kształt lokacji nie różni się od mapy złożonej przez fana (w końcu ta powstała w oparciu o oficjalne materiały), aczkolwiek są pewne różnice. Na przykład Northside Industral District nie sięga tak daleko na północ, podczas gdy West End Estate wybiega znacznie bardziej na południe. Zaznaczamy, że jest to bardzo ogólna mapa, bez pomniejszych ulic etc. Jeśli wolicie o wiele bardziej szczegółowe krajobrazy, Kalenko zamieścił też garść grafik prezentujących świat Cyberpunka 2077. Wśród ukazanych miejsc znalazły się m.in. dzielnice Japantown, North Oak, Vista Del Ray i Kabuki. Grafiki przedstawiają też choćby luksusowy apartament, budynek korporacji Arasaka itp. Jeśli to wciąż za mało, studio CD Projekt RED wciąż udostępnia wpisy poświęcone lokacjom w grze, wliczając w to ostatni, poświęcony Badlands.

Cyberpunkowe pojazdy

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach - ilustracja #3
Na takie auto mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi obywatele Night City (źródło: Twitter).

Książka pokazuje nie tylko lokacje – możemy też zobaczyć w czym będziemy je zwiedzać. The World of Cyberpunk 2077 wymienia marki samochodów używanych w Night City: od luksusowych aut Herrery i Rayfielda, przez auta średniej klasy Archera, Mizutani etc., po o wiele słabsze modele Mahir Motos i Makigai. Dochodzą do tego dwie firmy specjalizujące się w motocyklach (Yaiba i Brennan). Ich znaki możecie zobaczyć poniżej.

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach - ilustracja #4
Źródło: Twitter.

Nazwy marek to jedno, ale w książce znalazły się też grafiki przedstawiające wybrane samochody. Uwzględniają one wysokiej klasy model Herrery wraz z jej wnętrzem, który możecie porównać z bardziej budżetowymi rozwiązaniami z oferty Archera i Thortona.

Bohaterowie Night City

Wiemy więc czego spodziewać się po świecie Cyberpunka 2077, ale co mówi nam książka o mieszkańcach Night City? Całkiem sporo, aczkolwiek na razie musimy ograniczyć się do nielicznych grafik udostępnionych przez Kalenko. Na obrazkach widzimy choćby Aldecaldos, przedstawicieli koczowniczych Nomadów, oraz członków dwóch gangów: Wraiths i Tiger Claws. Paradoksalnie bardziej niepokojący jest chyba plakat przedstawiający „typową” rodzinę w Night City – przynajmniej zdaniem producentów broni.

Pomijając tych de facto bezimiennych mieszkańców, The World of Cyberpunk 2077 zawiera również grafiki prezentujące ważne postacie Night City. Znalazł się nawet obraz przedstawiający Richarda Nighta, tragicznie zmarłego założyciela miasta. Jednak graczy mogą bardziej zainteresować dwie bohaterki, które na pewno spotkamy w Cyberpunku 2077. Pierwszą z nich jest Judy Alvarez, przywódczyni gangu Mox oraz specjalistka od braindance’u, którą mogliśmy zobaczyć w ramach ostatniego pokazu rozgrywki oraz zwiastunu. Drugą jest Rogue, właścicielka baru Afterlife, ale też jedna z najlepszych fikserów (zajmujących się, w największym skrócie, przemytem oraz sprzedawaniem informacji) w Night City.

Świat i mieszkańcy Cyberpunk 2077 na nowych grafikach - ilustracja #5
Źródło: Twitter.

Czekając na Cyberpunk 2077

Na tym nie koniec. Kalenko zamieścił też sporo innych grafik przedstawiających lokacje, plakaty reklamowe, uzbrojenie, zmechanizowane wojsko etc. Miejmy nadzieję, że wkrótce The World of Cyberpunk 2077 trafi do większej liczby osób, a te podzielą się dalszymi materiałami z książki. W końcu jakoś trzeba zabić czas pozostały do premiery gry. Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Twórcy potwierdzili też wydanie na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X, gdy tylko te platformy będą dostępne na rynku.