Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONESwitch
Okładka Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 (PC)
OkładkaMonster Energy Supercross: The Official Videogame 3 (PC)

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3

Trzecia część serii gier wyścigowych poświęconych tytułowemu supercrossowi. W Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 znajdziemy prawdziwych zawodników, zespoły i motocykle, a także trasy z sezonu 2019.

Wyścigi | motocyklowe | motocross

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 Premiera

4lut2020

PC PS4 XONE Switch

producent: Milestone wydawca: Milestone Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3

Motocross Madness 2

MXGP 2020

MXGP 2019

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 jest grą wyścigową poświęconą tytułowemu supercrossowi (wyścigom motocykli terenowych, rozgrywanym na specjalnie przygotowanych torach). Produkcja jest trzecią odsłoną cyklu zapoczątkowanego w 2017 roku, a została opracowana przez studio Milestone.

Mechanika

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 może się pochwalić oficjalną licencją Monster Energy Supercross 2019; dzięki temu w grze pojawiają się prawdziwi zawodnicy i zespoły, a także rzeczywiste maszyny oraz tory.

Gra pozwala nam stworzyć własnego motocyklistę (decydujemy o jego płci i wyglądzie) oraz powołać własną ekipę bądź dołączyć do jednej z już istniejących. Filarem rozgrywki jest branie udziału w wyścigach toczonych na trasach usypanych z ziemi i piasku, pełnych rozmaitych przeszkód w postaci skoczni, muld, band i progów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by szlifować swe umiejętności na torze testowym, inspirowanym kultowym Supercross Test Area w stanie Kalifornia.

Model jazdy jest realistyczny; pracując nad omawianą pozycją, twórcy pochylili się nad silnikiem fizycznym, dzięki czemu różnice pomiędzy poszczególnymi motocyklami są wyraźnie wyczuwalne, a sukces zapewnia zarówno umiejętne wykorzystanie osiągów poszczególnych maszyn, jak i właściwe balansowanie ciałem zawodnika.

Tryby gry

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 posiada rozbudowany tryb kariery, w którym nie tylko startujemy w kolejnych zawodach, lecz także zarządzamy naszym zespołem, jednocześnie dbając o relacje ze sponsorami i powiększając swoje grono fanów. Oprócz tego możemy spróbować swoich sił w wyścigach z innymi graczami (na potrzeby trybu multiplayer autorzy zadbali o dedykowane serwery), biorąc udział w pojedynczych mistrzostwach bądź organizując własne turnieje (jako organizatorzy decydujemy o ich najważniejszych elementach – między innymi wybieramy pozycje startowe i ustalamy zasady rywalizacji). Na osobną wzmiankę zasługuje edytor tras pozwalający na tworzenie własnych torów i dzielenie się nimi z całą społecznością.

Kwestie techniczne

Podobnie jak poprzednia część serii, Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoki poziom – podobać się mogą zarówno wiernie odwzorowane motocykle, jak i ulegające deformacji podłoże oraz bogato animowani zawodnicy. Dopełnieniem całości są realistyczne odgłosy wydawane przez motocykle.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Monster Energy Supercross: The Official Videogame 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 370X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4820K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 1700X 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch