Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka MX vs. ATV Supercross Encore (PC)
OkładkaMX vs. ATV Supercross Encore (PC)

MX vs. ATV Supercross Encore

Zręcznościowa gra wyścigowa o motocyklach crossowych. MX vs. ATV Supercross Encore jest ulepszoną wersją produkcji z 2014 roku, przygotowaną z myślą o ósmej generacji konsol.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | quady

MX vs. ATV Supercross Encore Premiera

27paź2015

PS4 PC

10maj2016

XONE

Gry podobne do MX vs. ATV Supercross Encore

MX vs. ATV Legends

Moto Racer

Motocross Madness 2

MX vs. ATV Supercross Encore to zręcznościowa gra wyścigowa traktująca o motocyklach crossowych. Tytuł, podobnie jak jego pierwowzór z 2014 roku, opracowany został przez studio Nordic Games i oferuje szereg usprawnień w stosunku do swojej standardowej odsłony.

Podstawą rozgrywki stanowią tutaj wyścigi motocykli rozgrywane na odpowiednio przygotowanych trasach, obfitujących w charakterystyczne dla tej dyscypliny przeszkody czy skocznie. Bawić możemy się zarówno w składającym się z kilku serii trybie kariery, jak również w systemie wolnej jazdy czy podczas rozgrywki wieloosobowej stworzonej dla o maksymalnie 12 graczy jednocześnie. Nie brakuje tu także możliwości gry z inną osobą przy podzielonym na dwie części ekranie oraz trybu Waypoint, gdzie rajdowcy muszą jak najszybciej dotrzeć do szeregu określonych punktów na otwartym terenie.

W czasie rozgrywki gracze mają okazję zapoznać się z 80 licencjonowanymi firmami motocrossowymi i wcielić się w ponad 60 profesjonalnych zawodników ścigających się na około trzydziestu zaimplementowanych torach różnego rodzaju. Grający mogą zapoznać się też z nowymi trybami rozgrywki - Open World Waypoint Racing oraz Rhythm Racing. W ramach tego ostatniego, będącego nowością w przypadku cyklu MX vs. ATV, zawodnicy ścigają się na długiej prostej, gdzie co i rusz znajdują się hopki i wszelkiej maści przeszkody.

W przypadku MX vs. ATV Supercross Encore deweloperzy zadbali również o stosowną poprawę warstwy wizualnej. W grze znajdziemy zatem bardziej dopracowane modele czy tekstury, które dostępne są w wyższej rozdzielczości. Ulepszenia nie ominęły także audio (dodano m.in. nowe efekty środowiskowe), jak i interfejsu użytkownika, który teraz może pochwalić się płynniejszym działaniem.

Tryb gry: single / multiplayer  

MX vs. ATV Supercross Encore cena w dniu premiery: 104,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV Supercross Encore

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MX vs. ATV Supercross Encore Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 240/Radeon HD 4600 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PS4
XONE
PC