Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Florence (AND)

Florence

Nietypowa gra narracyjna, w której poznajemy historię pierwszej miłości młodej dziewczyny – tytułowej Florence Yeoh. Za stworzenie gry odpowiada m.in. jeden ze współtwórców Monument Valley.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | visual novel

Okładka Florence (AND)

data premiery gry:

14lut2018

iOS

5mar2018

AND

Florence jest nietypową, dwuwymiarową grą narracyjną. Tytuł skupia się na przedstawieniu historii pierwszej miłości młodej dziewczyny – Florence Yeoh, wraz ze wszystkimi wzlotami i upadkami. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają firmy Mountains oraz Annapurna Interactive.

Fabuła

W wieku 25 lat Florence Yeoh ma poczucie, że jej życie utknęło w miejscu i stało się niekończącym, rutynowym cyklem pracy, snu i nadmiernie częstego korzystania z mediów społecznościowych. Pewnego dnia bohaterka poznaje wiolonczelistę o imieniu Krish, który zmienia jej sposób patrzenia na świat.

Mechanika

Rozgrywka we Florence jest niezwykle prosta. Zabawa polega głównie na śledzeniu przedstawianej opowieści, która składa się z kilkudziesięciu rozdziałów, podzielonych na 6 aktów, reprezentujących różne stadia znajomości. Od czasu do czasu gracz bierze udział w prostych minigrach – wymagają one dotknięcia określonego miejsca na ekranie lub też znalezienia odpowiedzi na prostą zagadkę (np. ułożenia widocznych puzzli).

Tryby gry

Florence posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Florence charakteryzuje się dwuwymiarową oprawą graficzną, w całości opartą o przypominające komiks ilustracje. Rysunki cechują wyraziste barwy i dość nietypowy styl graficzny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Florence

odpowiednia dla każdego wieku

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Sky32

Yamaraj666

Apocalipt0

McKRASS

iOS
AND