Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSPCSwitch
Okładka Bury Me, My Love (AND)
OkładkaBury Me, My Love (AND)

Bury Me, My Love

Głównymi bohaterami Bury Me, My Love są Majd oraz Nour – małżeństwo pochodzące z jednego ze zniszczonych w bombardowaniach syryjskich miast. Rozgrywka opiera się na podejmowaniu decyzji w toku czytania i wysyłania wiadomości tekstowych oraz obrazów.

Przygodowe | współczesne konflikty | 2D | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Bury Me, My Love Premiera

25paź2017

AND iOS

10sty2019

Switch PC

Gry podobne do Bury Me, My Love

Lifeline: Whiteout

Simulacra

Simulacra 2

Bury me, my Love to inspirowana rzeczywistymi wydarzeniami (historią dziewczyny o imieniu Dana, która wyruszyła z Syrii do Niemiec we wrześniu 2015 roku), interaktywna opowieść o wojnie wyniszczającej Syrię, przedstawiona za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Za stworzenie tej produkcji odpowiadają firmy The Pixel Hunt, Figs oraz ARTE France, zaś jej wydaniem zajęło się Playdlus Entertainment.

Fabuła

Głównymi bohaterami Bury me, my Love są Majd oraz Nour – małżeństwo pochodzące z jednego ze zniszczonych w bombardowaniach, syryjskich miast. Kiedy ofiarą wojny pada siostra Nour, kobieta dochodzi do wniosku, że nie może tak dłużej żyć i decyduje się na wyprawę do Europy. Niestety, Majd nie może wyruszyć – musi opiekować się wciąż żywymi dziadkiem i babcią, którzy bez niego nie mieliby najmniejszej szansy na przeżycie. Nour wyrusza więc samotnie, przygotowując się wcześniej na tyle, na ile możliwe. W czasie wyprawy pozostaje w kontakcie z mężem, wykorzystując zakupiony do tego celu telefon komórkowy.

Mechanika

Rozgrywka w Bury me, my Love opiera się przede wszystkim na czytaniu i wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz obrazów, zupełnie tak, jak byśmy rozmawiali z kimś za pośrednictwem zwyczajnego komunikatora, takiego jak WhatsApp lub Messenger. Różnica polega oczywiście na tym, że odbiorcą naszych wiadomości – a także autorką tych, które otrzymujemy – jest Nour, fikcyjna postać będąca żoną protagonisty, w którego rolę się wcielamy. Bohaterka opowiada nam o kolejnych etapach swojej wyprawy i trudach, z którymi się ona wiąże. Komunikacja odbywa się tak, jakby wydarzenia miały miejsce w czasie rzeczywistym – dla przykładu, jeśli kobieta pisze nam, że ma do zrobienia coś, co może zająć parę godzin, jest wysoce prawdopodobne, że przez taki właśnie czas nie będzie dostępna.

Nour niejednokrotnie prosi nas również o radę lub pomoc w podjęciu jakiejś decyzji, a od tego, co jej poradzimy może zależeć dalszy los jej wyprawy – i samej kobiety. Wybory podejmowane w grze dotyczą przede wszystkim kilku aspektów: czasu, pieniędzy oraz drogi. Nour posiada swój ekwipunek, określoną sumę pieniędzy oraz dodatkowe statystyki: morale oraz wskaźnik reprezentujący stan jej związku z Majdem.

Kwestie techniczne

Bury me, my Love posiada bardzo uproszczoną oprawę graficzną. W większości przypadków gra przypomina zwyczajny komunikator. Od czasu do czasu do wiadomości dołączane są również mapy lub ręcznie wykonane rysunki.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Bury Me, My Love: 12+

Bury Me, My Love Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows 7
AND
iOS
Switch
PC