Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Lifeline: Whiteout (AND)
OkładkaLifeline: Whiteout (AND)

Lifeline: Whiteout

Kolejna odsłona cyklu mobilnych gier przygodowych autorstwa studia 3 Minute Games. Fabuła Lifeline: Whiteout obraca się wokół mężczyzny imieniem V.

Przygodowe | survival | paragrafowe | tekstowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lifeline: Whiteout Premiera

24maj2016

AND

25maj2016

iOS

Lifeline: Whiteout to wydana na mobilny system AND i iOS przygodówka. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności, i opracowało ją studio 3 Minute Games, czyli autorzy wszystkich wcześniejszych odsłon cyklu.

Fabuła

Scenariusz gry obraca się wokół mężczyzny znanego jako V. Adams. Pewnego dnia budzi się on w samym środku burzy śnieżnej, w odległym i mroźnym zakątku Ziemi, nie pamiętając jak trafił w to miejsce. Sam nie ma szans na przetrwanie, ale na szczęście udaje mu się uzyskać dostęp do systemu wiadomości tekstowych. Za jego pomocą nawiązuje kontakt z nami.

Naszym zadaniem jest udzielanie mu porad oraz wsparcia, tak aby Adams był w stanie przeżyć oraz znaleźć drogę powrotu do cywilizacji. Spróbujemy przy okazji pomóc mu odkryć prawdę o swojej przeszłości oraz wydarzeniach, które doprowadziły go do obecnej sytuacji.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki są praktycznie identyczne jak w poprzednich odsłonach. Otrzymujmy zatem w praktyce paragrafówkę, w której nasz smartfon lub tablet przeobraża się w urządzenie służące do komunikacji z walczącym o życie V. Adamsem. Regularnie przesyła on nam wiadomości, na które musimy udzielać odpowiedzi, wybierając jedną z kilku alternatywnych kwestii. W ten sposób pośrednio wpływamy na jego działania, pomagając mu w wymyślaniu sposobów na przetrwanie, jak również udzielając mu wsparcia emocjonalnego.

Gra jest dynamiczna i nieliniowa, a nasze decyzje w znaczący sposób wpływają na los Adamsa oraz dalszy rozwój fabuły. Kampania oferuje kilka alternatywnych zakończeń, więc całość możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem otrzymując odmienną wersję historii, z nowymi przygodami, problemami i wyzwaniami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Lifeline: Whiteout: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND