Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Sons of Uruzime (AND)

Sons of Uruzime

Paragrafowa gra przygodowa wzbogacona elementami RPG, wydana na platformy mobilne. Sons of Uruzime zainspirowane zostało opowiadaniami amerykańskiego pisarza Howarda Philipsa Lovecrafta i pełnymi garściami czerpie z tzw. mitologii Cthulhu.

Przygodowe | horror | elementy RPG | mitologia Cthulhu | paragrafowe

Okładka Sons of Uruzime (AND)

data premiery gry:

13maj2015

iOS AND
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sons of Uruzime to wydana na system iOS i AND paragrafowa gra przygodowa wzbogacona elementami RPG. Produkcja pierwotnie ukazała się w formie papierowej książki, a za opracowanie mobilnej adaptacji odpowiada studio Tin Man Games.

Fabuła

Sons of Uruzime zainspirowane zostało opowiadaniami oraz powieściami amerykańskiego pisarza Howarda Philipsa Lovecrafta i pełnymi garściami czerpie z tzw. mitologii Cthulhu. Gracz wciela się w profesora wykładającego na uniwersytecie Miskatonic. Otrzymuje on list od ucznia imieniem Philip Lewis, który kilka dni wcześniej zaginął w tajemniczych okolicznościach. W korespondencji znajduje się ostrzeżenie przed plugawym kultem, w skład którego wchodzi wielu pracowników naukowych uniwersytetu. Bohater postanawia rozpocząć własne śledztwo.

Mechanika

Sons of Uruzime to klasyczna paragrafówka wzbogacona możliwościami współczesnych urządzeń mobilnych. Fabuła jest więc prezentowana głównie w formie tekstowej narracji, uzupełnianej okazjonalnymi obrazkami. Gracz regularnie musi podejmować decyzje, wybierając z kilku alternatywnych akcji, które kierują scenariusz na nowe tory.

Produkcja oferuje dużą swobodę w kształtowaniu fabuły i aby poznać wszystkie wątki, trzeba całość przejść kilkukrotnie. Jednocześnie rozgrywkę urozmaicają silne elementy RPG. Co prawda, nie mamy tutaj żadnej walki (co jest zgodne ze stylem opowiadań Lovecrafta), ale za to nasza postać wyposażona jest w szereg charakterystyk i umiejętności, które są wykorzystywane podczas obliczania prawdopodobieństwa sukcesu każdej trudniejszej akcji. Oczywiście, wszystkie te statystyki możemy rozwijać wydając zgromadzone punkty doświadczenia. Nie zabrakło także systemu poczytalności i podczas całej przygody wisi nad nami groźba szaleństwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Sons of Uruzime

Wymagania wiekowe Sons of Uruzime

12+

iOS
AND