Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Cthulhu

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce Cthulhu.

PC
PC Windows59
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 512 Sony PlayStation 417
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S12 Microsoft XBOX ONE18 Microsoft Xbox 3601 Microsoft Xbox2
Mobile
Android9 Apple iOS9
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch17
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

Cthulhu
Dredge
Dredge

RPG 30 marca 2023

Dredge to gra RPG z elementami horroru, w której kierujemy początkującym rybakiem. Podczas zabawy musimy zadbać o biznes oraz radzić sobie nie tylko z siłami natury, ale również z potworami oraz kultystami.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Sherlock Holmes: The Awakened
Sherlock Holmes: The Awakened

Przygodowe 11 kwietnia 2023

Sherlock Holmes: The Awakened to opracowana przez studio Frogwares gra przygodowa, będąca remakiem wydanej w 2006 roku produkcji pod tym samym tytułem. Projekt początkowo był znany pod kodową nazwą Palianytsia.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Call of Cthulhu
Call of Cthulhu

Przygodowe 30 października 2018

Mroczna gra przygodowa FPP w konwencji horroru, wyposażona w elementy RPG i bazująca na twórczości kultowego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Fabuła oparta jest na mitologii Cthulhu, spopularyzowanej przez powstałe w 1926 roku opowiadanie "Zew Cthulhu". Zgodnie z nim, na Ziemi oprócz znanych nam powszechnie istot, znajduje się potężna, prastara siła, która pozostaje w uśpieniu i obudzi się dopiero wtedy, kiedy gwiazdy na niebie znajdą się w odpowiednim położeniu.

PCPS4XONESwitch

Dredge: The Iron Rig
Dredge: The Iron Rig

RPG 15 sierpnia 2024

Drugie rozszerzenie do wydanej w 2023 roku gry RPG z elementami horroru. W Dredge: The Iron Rig rozbudowujemy tytułową platformę wiertniczą, badamy wpływ tajemniczej ciemnej cieczy z głębin na wodną faunę, łowimy ponad 50 nowych ryb oraz wytwarzamy dodatkowe wyposażenie.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Skald: Against the Black Priory
Skald: Against the Black Priory

RPG 30 maja 2024

Oldskulowa gra RPG z turowym systemem walki, inspirowana mitologią Cthulhu oraz 8-bitową klasyką z Commodore 64. W Skald: Against the Black Priory przejmujemy kontrolę nad sześcioosobową drużyną bohaterów, która stawia czoła grozie nie z tego świata.

PC

Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata
Call of Cthulhu: Mroczne Zakątki Świata

Przygodowe 25 października 2005

Przygodowa gra akcji w konwencji horroru. Produkcja nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta i stworzonego przez niego uniwersum. W grze przenosimy się do roku 1920 i wcielamy w detektywa Jacka Waltersa, który musi odnaleźć pewną zaginioną osobę. W podejrzanej mieścinie bohater trafia na trop mrocznej tajemnicy. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje, walczymy z przeciwnikami i szukamy dalszych wskazówek.

PCXBOX

Dagon: by H. P. Lovecraft
Dagon: by H. P. Lovecraft

Przygodowe 24 września 2021

Interaktywna opowieść inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta. Dagon: by H. P. Lovecraft powstało na kanwie opowiadania o tym samym tytule i jest skierowane zarówno do osób pragnących dopiero się zapoznać z mitologią Cthulhu, jak i tych, którzy mają ją w małym palcu.

PC

The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe 27 czerwca 2019

Przygodowa gra akcji TPP z elementami RPG, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja The Sinking City toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w amerykańskim miasteczku cierpiącym z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, który próbuje nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i rozwikłać zagadkę tajemniczych zdarzeń mających tam miejsce.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Cthulhu: Books of Ancients
Cthulhu: Books of Ancients

Przygodowe 2025

Pierwszoosobowy horror inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta, opracowany przez polskie studio SimFabric. W Cthulhu: Books of Ancients gracz wciela się w detektywa, który poszukuje szóstki zaginionych dzieci.

PC

Forgive Me Father 2
Forgive Me Father 2

Akcji grudzień 2024 (wczesny dostęp od 19 października 2023)

Kontynuacja oldskulowego FPS-a autorstwa polskiego studia Byte Barrel. Podobnie jak w pierwowzorze trafiamy do świata inspirowanego stworzoną przez H.P. Lovecrafta mitologią Cthulhu i walczymy z hordami potworów.

PC

The Sinking City 2
The Sinking City 2

Przygodowe 2025

Druga część serii przygodowych gier akcji TPP z elementami RPG w konwencji survival horroru, która czerpie garściami z dorobku H.P. Lovecrafta. The Sinking City 2 powstało na Unreal Engine 5. Za opracowaniem tytułu stoją autorzy pierwowzoru, studio Frogwares.

PCPS5XSX

Sherlock Holmes: Przebudzenie
Sherlock Holmes: Przebudzenie

Przygodowe 23 listopada 2006

Sherlock Holmes: The Awakened studia Frogwares to pozycja z gatunku gier przygodowo-detektywistycznych. Tytuł ten zrealizowany jest w konwencji point & click, a akcja rozgrywa się w świecie zrobionym w całości w 3D.

PC

Forgive Me Father
Forgive Me Father

Akcji 7 kwietnia 2022

Oldskulowy FPS, w którym trafiamy do świata rodem z dzieł H.P. Lovecrafta. W Forgive me Father wcielamy się w księdza bądź dziennikarkę, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, eliminując zastępy potworów.

PCPS4XONESwitch

Alone in the Dark (1992)
Alone in the Dark (1992)

Przygodowe 14 listopada 1992

Pierwsza część przygód nieustraszonego detektywa Edwarda Camby'ego, oparta o motywy twórczości mistrza grozy H.P. Lovecrafta. Prowadząc śledztwo w sprawie śmierci Jeremiego Hartwooda, przybywamy do podejrzanej wuktoriańskiej posiadłości Decreto.

PC

The Tribe Must Survive
The Tribe Must Survive

Strategiczne 23 maja 2024

Survivalowa gra strategiczna z elementami roguelike. W The Tribe Must Survive trafiamy do świata inspirowanego twórczością H.P. Lovecrafta i otaczamy opieką prymitywne plemię, którego członkowie mają wolną wolę i nie są bezpośrednio kontrolowani, lecz „manipulowani” przez nas.

PC

Worshippers of Cthulhu
Worshippers of Cthulhu

Strategiczne 2025 (wczesny dostęp od wrzesień 2024)

Polska gra strategiczna typu city builder, w której zarządzamy miastami zamieszkiwanymi przez wyznawców Wielkich Przedwiecznych. W Worshippers of Cthulhu rozwijamy metropolię, organizujemy ceremonie ku chwale bóstw, a także składamy niewiernych w ofierze.

PCPS5XSX

The Shore
The Shore

Przygodowe 19 lutego 2021

Przygodowa gra akcji FPP w konwencji survival horroru. W The Shore wcielamy się w ojca, który trafia na tytułowe wybrzeże. Chcąc ocalić zaginioną córkę, bohater musi zbadać tajemnice tego miejsca i stawić czoła stworom rodem z twórczości H.P. Lovecrafta.

PC

Moons of Madness
Moons of Madness

Przygodowe 22 października 2019

Moons of Madness jest psychologicznym horrorem autorstwa studia Rock Pocket Games. Produkcja nawiązuje do twórczości H.P. Lovecrafta, a gracz wciela się w rolę członka ekspedycji na Marsa, gdzie zaczynają dziać się niewyjaśnione rzeczy.

PCPS4XONE

The Last Case of Benedict Fox
The Last Case of Benedict Fox

Akcji 27 kwietnia 2023

Tytuł z pogranicza metroidvanii, platformówek i przygodowych gier akcji, z systemem walki rodem z soulslike’ów. W The Last Case of Benedict Fox wcielamy się w detektywa, która bada sprawę makabrycznego morderstwa, po drodze stawiając czoła demonom i rozmaitym bestiom.

PCPS5XSXXONE

Call of Cthulhu: Prisoner of Ice
Call of Cthulhu: Prisoner of Ice

Przygodowe 8 lipca 1995

Gra przygodowa oparta na motywach twórczości Howarda Phillipsa Lovecrafta, postaci niemal kultowej dla każdego entuzjasty dobrego horroru.

PC

Gibbous: A Cthulhu Adventure
Gibbous: A Cthulhu Adventure

Przygodowe 7 sierpnia 2019

Balansująca na krawędzi komedii i horroru przygodówka point-and-click, inspirowana klasycznymi produkcjami studia LucasArts, twórczością H.P. Lovecrafta oraz filmami Alfreda Hitchcocka. Podczas zabawy śledzimy losy trójki bohaterów: prywatnego detektywa, młodego bibliotekarza oraz jego kotki, pragnących odzyskać legendarną Księgę Umarłych – Necronomicon.

PC

The Eldritch Zookeeper
The Eldritch Zookeeper

Symulacje 2025

The Eldritch Zookeeper to hybryda gatunkowa, w której wcielamy się w zarządcę ogrodu zoologicznego, gdzie główną atrakcją są potwory wyjęte wprost z twórczości mistrza grozy Howarda Phillipsa Lovecrafta. Gracze codziennie otrzymują jedno nowe monstrum i do ich zadań należy wybudowanie dla niego ogrodzenia lub klatki.

PC

Eresys
Eresys

Przygodowe 18 grudnia 2023

Utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa FPP. W Eresys trafiamy na wyspę opanowaną przez potwory, a naszym zadaniem jest odesłanie nieproszonych gości do Pustki i zapieczętowanie prowadzącego tam portalu. Tytuł przygotowano z myślą o kooperacyjnej zabawie.

PC

Edge of Sanity
Edge of Sanity

Przygodowe listopad 2024

Utrzymana w konwencji horroru, przygodowa gra akcji z elementami survivalowymi, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. W Edge of Sanity trafiamy na opanowaną przez potwory i kultystów Alaskę z czasów zimnej wojny. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który przemierza mroźną dolinę w poszukiwaniu ocalałych, zasobów oraz informacji, starając się nie popaść w szaleństwo.

PC