Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Eldritch (PC)

Eldritch PC

Eldritch to gra RPG akcji z widokiem FPP, przypominająca mechaniką produkcje roguelike. Eksplorujemy losowo generowane lochy nawiązujące klimatem do światów z twórczości H. P. Lovecrafta, gdzie na różne sposoby musimy poradzić sobie z zamieszkującymi je monstrami.

RPG | FPP | roguelike | mitologia Cthulhu | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Eldritch (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eldritch to pierwszoosobowa gra RPG akcji, która przypomina klasyczne tytuły roguelike, a jednocześnie klimatem zbliżona jest do twórczości H. P. Lovecrafta. Jest to debiutancki projekt niezależnego amerykańskiego studia Minor Key Games, założonego w 2013 roku przez dwóch braci, którzy pracowali przedtem nad tytułami takimi jak Borderlands czy BioShock 2.

Wcielamy się w poszukiwacza przygód, przemierzającego tajemnicze i niebezpieczne lochy. Jego zadaniem jest odkrycie prastarych sekretów, a także wywalczenie sobie drogi na wolność. W podziemiach roi się bowiem od potworów, które dybią na życie bohatera. Gra oddaje do naszej dyspozycji rozmaite metody radzenia sobie z zagrożeniem. Możemy stanąć do otwartej walki, używając broni białej, palnej bądź miotanej, a także mocy magicznych, jeżeli tylko zdołamy ujarzmić złowrogą energię wypełniającą lochy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by cicho przekradać się do leży monstrów i pozbawiać ich życia jednym sztychem. Korzystając z ostatniej z wymienionych metod, możemy też zwyczajnie unikać konfrontacji, omijając wrogów niepostrzeżenie.

Taką dowolność rozgrywki zapewnia otwarta konstrukcja świata, w którym nie brak bocznych ścieżek i ukrytych przejść. Te drugie pozwalają nawet ominąć pewien fragment lokacji i przenieść się bezpośrednio w głębszy sektor podziemi. Jednocześnie trzeba unikać wszechobecnych pułapek, tym wymyślniejszych i lepiej zamaskowanych, im dalej dotarliśmy. Jak przystało na produkcję roguelike, w Eldritch świat generowany jest proceduralnie. Inną cechą charakterystyczną dla wspomnianego gatunku jest również tzw. „permadeath”, czyli brak możliwości powrotu do wcześniej zapisanego stanu rozgrywki po śmierci bohatera.

Od strony technicznej tytuł przypomina Minecrafta – trójwymiarowa oprawa nie obfituje w szczegóły, a lochy zbudowane są z wokseli. Często oglądany element stanowią też piksele (np. w efektach magicznych). Gęsty klimat Eldritch trudno byłoby zachować w rozgrywce z wieloma graczami, toteż w grze nie zawarto trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eldritch

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Eldritch

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.6 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB - Vista/7/8)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8