Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ghost Towns: The Cats of Ulthar (PC)
OkładkaGhost Towns: The Cats of Ulthar (PC)

Ghost Towns: The Cats of Ulthar PC

Ghost Towns: The Cats of Ulthar to utrzymana w klimacie opowieści grozy casualowa przygodówka studia Taba Games.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | horror | Cthulhu

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost Towns: The Cats of Ulthar Premiera PC

15lutego2012

producent: Taba Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ghost Towns: The Cats of Ulthar to gra przygodowa łącząca elementy tradycyjne dla gatunku z casualowymi wyzwaniami typu hidden object. Produkcję opracował zespół Taba Games, a wydawcą jest firma Big Fish Games.

Zgodnie z tytułem, fabuła gry zainspirowana została opowiadaniem Koty Ulthar, czyli jednej z najsłynniejszych historii napisanych przez mistrza grozy Howarda Philipsa Lovecrafta. Autorzy nie zaadaptowali jednak opowieści z pierwowzoru i stworzyli coś w rodzaju nieoficjalnej kontynuacji. Wcielamy się w samotnego wędrowca, który przybywa nocą do niewielkiej mieściny. Szukając noclegu, trafia na rynek, gdzie trwa publiczny proces sieroty imieniem Menes. Zgromadzony tłum domaga się śmierci chłopca, oskarżając go o zmuszenie za pomocą czarnej magii lokalnych kotów do zamordowania małżeństwa Jonesów (ich śmierć opisana została w oryginalnym opowiadaniu). Wkrótce potem odnajduje nas siostra Menesa i wymusza obietnicę, że uratujemy jej brata. Chcąc ocalić chłopca, rozpoczynamy własne śledztwo, które wyjawi nie tylko prawdę o śmierci Jonesów, ale również odkryje sekrety praktykowanego w wiosce prastarego kultu kotów.

Ghost Towns: The Cats of Ulthar podąża ścieżkami wytyczonymi przez wiele innych produkcji tego typu. Otrzymujemy zatem casualową przygodówkę zaprojektowaną tak, aby mogła przypaść do gustu zarówno tradycyjnym graczom, jak i odbiorcom preferującym mniej wymagające tytuły. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje, rozmawiamy z postaciami i rozwiązujemy zagadki logiczne. Regularnie trafiają się również sekcje typu hidden object, w których akcja przeskakuje na oddzielny ekran, gęsto zagracony różnorodnymi przedmiotami i musimy w ich gąszczu odnaleźć konkretne obiekty. W grze dostępne są trzy poziomy trudności, różniące się częstotliwością i szczegółowością udzielanych podpowiedzi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ghost Towns: The Cats of Ulthar: 12+