Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water (PC)
OkładkaMystery of the Ancients: Curse of the Black Water (PC)

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water PC

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water to opracowana przez zespół Mariaglorum casualowa przygodówka typu hidden object. Fabuła zainspirowana została mitami greckimi, a zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek i odnajdywaniu przedmiotów.

Przygodowe | FPP | ukryte przedmioty | point-and-click | casual | horror | mitologia grecka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water Premiera PC

31października2012

producent: Mariaglorum wydawca: Big Fish Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water

Mystery Stories: Mountains of Madness

Mystery Case Files: Shadow Lake

Ghost Towns: The Cats of Ulthar

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water to przygodówka wzbogacona elementami z casualowego gatunku hidden object. Jest to druga część serii zapoczątkowanej przez Mystery of the Ancients: Lockwood Manor, ale gry nie są ze sobą powiązane w sposób fabularny. Oba projekty opracowało studio Mariaglorum.

Kampania osadzona została w czasach współczesnych, a scenariusz obraca się wokół niewielkiego nadmorskiego miasteczka. Pewnego dnia ze wszystkich kranów zamiast wody zaczyna spływać dziwna czarna maź, a co gorsza wielu okolicznych rybaków opowiada, że podczas połowów dostrzegli coś potwornego żerującego na dnie. Błyskawicznie podjęta zostaje decyzja o ewakuacji całej ludności. Niestety, nie udaje się jej przeprowadzić do końca i na miejscu pozostaje para archeologów, badających odkryte niedawno opodal miasta antyczne ruiny. Wcielamy się w detektywa, którego zadaniem jest odnalezienie naukowców i dostarczenie ich w bezpieczne rejony. Jednak gdy przybywamy do przystani, naszym oczom ukazuje się gigantyczny potwór, który za pomocą macek dosłownie rozrywa miasto na strzępy. Wkrótce odkrywamy, że antyczne ruiny poświęcone były greckiemu bogowi mórz, Posejdonowi, a wykopaliska naruszyły jego spokój i wywołały gniew.

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water łączy elementy klasycznej przygodówki point-n-click z wyzwaniami typu hidden object. Podczas rozgrywki zajmujemy się eksplorowaniem lokacji i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki polegają głównie na właściwym wykorzystywaniu zgromadzonych przedmiotów oraz manipulowaniu różnorodnymi urządzeniami i układankami. Co pewien czas trafiają się również sekcje, w których musimy odnaleźć na oddzielnych ekranach konkretne przedmioty. Gra oferuje możliwość wyboru pomiędzy trzema poziomami trudności, różniącymi się częstotliwością udzielanych podpowiedzi.

Dużą zaletą Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water jest jakość wykonania. Gra zachwyca poziomem detali lokacji, a każdy ekran pełen jest animowanych elementów. Ponadto często jesteśmy świadkami scenek przerywnikowych, które odgrywane są bez porzucania widoku z oczu bohatera, a po ich zakończeniu miejscówki zostają dramatycznie przeobrażone, głównie poprzez zniszczenia wyrządzone przez potwora.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water: 12+

Mystery of the Ancients: Curse of the Black Water Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1
  • 6 GHz GHz
  • 1 GB RAM
  • 974 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8