Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Shadow Lake (PC)
OkładkaMystery Case Files: Shadow Lake (PC)

Mystery Case Files: Shadow Lake PC

Mystery Case Files: Shadow Lake to opracowana przez zespół Big Fish Games gra przygodowa wzbogacona elementami casualowowego gatunku hidden object. Akcja toczy się w małej mieścinie, na którą spadła potworna klątwa, a my wcielamy się w detektywa, który musi ją pokonać.

Przygodowe | ukryte przedmioty | point-and-click | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Shadow Lake Premiera PC

20listopada2012

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery Case Files: Shadow Lake to przygodówka grozy opracowana przez studio Big Fish Games. Podobnie jak poprzednich kilka odsłon cyklu, została ona zaprojektowana tak, aby mogła spodobać się zarówno graczom casualowym, jak i weteranom gatunku.

Produkcja oferuje nową historię, niezwiązaną z poprzednimi częściami serii. Wcielamy się słynnego detektywa, zajmującego się sprawami, w które zamieszane są siły nadprzyrodzone. Pewnego dnia otrzymuje on list od Cassandry Williams, medium, która pracuje jako konsultant dla programu telewizyjnego, dokumentującego śledztwa łowców duchów. Najnowszy odcinek miał dotyczyć miasteczka Bitterford zlokalizowanego nad ponurym jeziorem. Na miejscu ekipa odkryła jednak coś, co wywołało w jej członkach autentyczne przerażenie. Żaden z nich nie posiada umiejętności, które umożliwiłyby poradzenie sobie z obecnymi w okolicach miasta siłami nieczystymi, więc Cassandra wzywa na pomoc nas. Gdy przybywamy, okazuje się, że prawie wszyscy mieszkańcy zniknęli bez śladu z powodu potwornej klątwy. Naszym zadaniem jest więc odnalezienie sposobu na jej złamanie.

Cykl Mystery Case Files spopularyzował łączenie casualowego gatunku hidden object z tradycyjną przygodówkową rozgrywką i Shadow Lake stanowi kolejny krok w tym kierunku. Podczas zabawy zwiedzamy lokacje, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Miasteczko Bitterford ma całkiem spore rozmiary, a pomiędzy poszczególnymi jego fragmentami podróżujemy za pomocą mapy. Co pewien czas przychodzi nam także zmierzyć się z wyzwaniami typu hidden object, w których musimy odnaleźć konkretne obiekty na ekranie. Zostały one jednak zrealizowane w sposób odmienny od innych casualowych produkcji. W takich sekcjach akcja nie przeskakuje bowiem do oddzielnego ekranu, a przedmioty poukrywane są w tych samych lokacjach, które eksplorujemy. W ukończeniu kampanii pomaga rozbudowany system podpowiedzi.

Seria słynie z wysokich jak na swój gatunek budżetów i Mystery Case Files: Shadow Lake nie zawodzi pod tym względem. Gra została świetnie wykonana - tła urzekają ilością szczegółów i zostały gęsto zapełnione animowanymi elementami. Do tego wszystkie postaci odgrywane są przez profesjonalnych aktorów, a w Cassandrę Williams wcieliła się Lea Thompson, znana z takich filmów jak Szczęki 3 i Kaczor Howard oraz trylogia Powrót do przyszłości.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: Shadow Lake: 12+

Mystery Case Files: Shadow Lake Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7