Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchPS4PCXONE
Okładka Achtung! Cthulhu Tactics (Switch)

Achtung! Cthulhu Tactics

Turowa strategia z elementami RPG, której akcja osadzona została w czasach II wojny światowej. Gracze walczą z oddziałami nazistów, którzy kontrolują istoty z innych wymiarów, inspirowane prozą H.P.Lovecrafta.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | taktyczne | elementy RPG | mitologia Cthulhu | crowdfunding | alternatywna historia

Okładka Achtung! Cthulhu Tactics (Switch)

data premiery gry:

4paź2018

PC

20lis2018

PS4

23lis2018

XONE

24sty2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Achtung! Cthulhu Tactics to gra strategiczna z turowym systemem walki i elementami RPG, której producentem jest brytyjskie studio Auroch Digital. O produkcji, łączącej II wojnę światową z tzw. mitologią Cthulhu, usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym 2018 roku, kiedy na Kickstarterze wystartowała udana zbiórka pieniędzy przeznaczonych na jej dokończenie.

Fabuła

Achtung! Cthulhu Tactics zabiera graczy do oryginalnego uniwersum Achtung! Cthulhu, które narodziło się w 2013 r. pod postacią tradycyjnego papierowego systemu RPG, a także serii książek, słuchowisk radiowych oraz figurkowej gry bitewnej. Gracz jest dowódcą oddziału walczącego na tyłach najważniejszych frontów II wojny światowej, który powoli odkrywa przerażające tajemnice skrywane przez nazistów. Niemieccy naukowcy i okultyści skontaktowali się z istotami wyjętymi wprost z mitologii Cthulhu i zyskali w nich sojuszników w swoich planach dominacji nad światem.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka Achtung! Cthulhu Tactics przypomina popularną serię XCOM. Gra korzysta jednak z szeregu unikalnych systemów, które odróżniają ją od konkurencji. Rozgrywka została przedstawiona w widoku izometrycznym, a kontrolowane przez nas postacie poruszają się w turach. Na polu walki znalazło się wiele elementów świetnie znanych fanom gatunku, takich jak osłony czy znaczniki zasięgu ruchu jednostek. Nowinką jest system światła i ciemności. Poruszając się w dobrze oświetlonych fragmentach planszy, zyskujemy przewagę nad przeciwnikami i jesteśmy w stanie skuteczniej zatrzymać ich ataki.

W trakcie rozgrywki kontrolujemy własnoręcznie stworzonych bohaterów, dysponujących unikalnymi umiejętnościami, które są odblokowywane wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Optymalne dobranie drużyny jest dodatkowo nagradzane. Jeżeli podwładni radzą sobie nadzwyczaj dobrze i szybko eliminują wrogów, unikając przy tym zbędnych obrażeń, gra aktywuje kolejne bonusy do ich statystyk mogące znacząco zmienić przebieg misji.

Musimy jednak pamiętać, że herosi walczą z trudnym do zrozumienia zagrożeniem spoza naszego świata. Fakt ten odzwierciedlony jest przez system szaleństwa, świetnie znany fanom produkcji inspirowanych prozą Lovecrafta. Im dłuższy kontakt bohaterów z monstrami z innych wymiarów, tym większe szanse na to, że postradają zmysły i staną się nieprzydatni w walce lub wręcz przejdą na stronę wroga.

Kwestie techniczne

Achtung! Cthulhu Tactics korzysta z trójwymiarowego silnika graficznego. Autorzy postawili nad dość realistyczny styl graficzny oraz przytłumioną paletę kolorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Achtung! Cthulhu Tactics

Klasyfikacja PEGI Achtung! Cthulhu Tactics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Achtung! Cthulhu Tactics

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4570 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista
Achtung! Cthulhu Tactics – taktyczne RPG łączące mitologię Cthulhu z II wojną światową
Achtung! Cthulhu Tactics – taktyczne RPG łączące mitologię Cthulhu z II wojną światową

wiadomość25 lipca 2018

Firma Ripstone Games oraz studio Auroch Digital oficjalnie zapowiedziały grę Achtung! Cthulhu Tactics - klasyczne taktyczne RPG, którego akcja osadzona została w czasach II wojny światowej. Gracze walczą z oddziałami nazistów, którzy kontrolują istoty z innych wymiarów. Tytuł ukaże się w tym roku na komputerach PC oraz konsolach.

PC
XONE
PS4
Switch