Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 20:19

autor: Ender

Achtung! Cthulhu Tactics – taktyczne RPG łączące mitologię Cthulhu z II wojną światową

Firma Ripstone Games oraz studio Auroch Digital oficjalnie zapowiedziały grę Achtung! Cthulhu Tactics - klasyczne taktyczne RPG, którego akcja osadzona została w czasach II wojny światowej. Gracze walczą z oddziałami nazistów, którzy kontrolują istoty z innych wymiarów. Tytuł ukaże się w tym roku na komputerach PC oraz konsolach.

Achtung! Cthulhu Tactics to nowe taktyczne RPG z turowym systemem walki, którego producentem jest brytyjskie studio Auroch Digital. O produkcji, łączącej II wojnę światową z mitologią Cthulhu, mogliśmy usłyszeć po raz pierwszy w lutym, kiedy na Kickstarterze wystartowała udana zbiórka pieniędzy przeznaczonych na jej dokończenie. Gra zadebiutuje w ostatnim kwartale tego roku na komputerach PC oraz Xboksie One i PlayStation 4. Twórcy planują również port na konsolę Nintendo Switch, który powinien pojawić się w przyszłym roku.

Akcja Achtung! Cthulhu Tactics zabiera graczy do oryginalnego uniwersum Achtung! Cthulhu, które narodziło się pięć lat temu pod postacią tradycyjnego papierowego systemu RPG, a także serii książek, słuchowisk radiowych oraz bitewnej gry figurkowej. Gracze są dowódcą oddziału walczącego na tyłach najważniejszych frontów II wojny światowej, który odkrywa powoli przerażające tajemnice skrywane przez nazistów. Niemieccy naukowcy i okultyści z sukcesem skontaktowali się z istotami wyjętymi wprost z mitologii Cthulhu i zyskali w nich sojuszników w wykonaniu swoich planów dominacji nad światem.

Na pierwszy rzut oka Achtung! Cthulhu Tactics przypomina popularną serię XCOM. Gra korzysta jednak z szeregu unikalnych systemów, które odróżniają ją od konkurencji. Rozgrywka została przedstawiona w widoku izometrycznym, a kontrolowane przez nas postacie poruszają się w turach. Na polu walki znajdziemy wiele elementów świetnie znanych fanom gatunku, takich jak osłony, znaczniki zasięgu ruchu jednostek itd. Nowinką jest system światła i ciemności. Poruszając się w dobrze oświetlonych fragmentach planszy zyskujemy przewagę nad przeciwnikami i jesteśmy w stanie skuteczniej zatrzymać ich ataki.

W trakcie rozgrywki kontrolujemy własnoręcznie stworzonych bohaterów, dysponujących unikalnymi umiejętnościami, które są odblokowywane wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Optymalne dobranie drużyny jest dodatkowo nagradzane. Jeżeli podwładni radzą sobie nadzwyczaj dobrze i szybko eliminują wrogów, unikając przy tym zbędnych obrażeń, gra aktywuje kolejne bonusy do ich statystyk mogące znacząco zmienić przebieg misji.

Musimy jednak pamiętać, że herosi walczą z trudnym do zrozumienia zagrożeniem spoza naszego świata. Fakt ten odzwierciedla system szaleństwa, świetnie znany fanom wielu rożnych produkcji inspirowanych prozą Lovecrafta. Im dłuższy kontakt bohaterów z monstrami z innych wymiarów, tym większe szanse na to, że postradają zmysły i staną się nieprzydatni w walce lub wręcz przejdą na stronę wroga.

  1. Oficjalna strona Achtung! Cthulhu Tactics